BMW M3 Competition xDrive 2025 má nyní výkon 523 koní

Ilustrační foto
Foto: Unsplash

BMW aktualizuje sedan M3 pro rok 2025. Nejikoničtější vůz společnosti se může těšit na přepracované světlomety a upravené prvky interiéru. Automobilka také modelu Competition s pohonem všech kol přidává 20 koní navíc.


Společnost překonfigurovala systém řízení motoru M3 Competition xDrive a zvýšila výkon na 523 koní. Točivý moment zůstal nezměněn na hodnotě 479 N.m, což podle BMW znamená, že zrychlení na stovku trvá stejně dlouho jako u modelu 2024 - 3,4 sekundy.

Poté tu jsou také nové modely M3 2025 a M3 Competition s pohonem zadních kol. BMW u těchto dvou sedanů nezvýšilo výkon dvakrát přeplňovaného 3,0litrového šestiválce S58, který má i nadále výkon 473 koní, resp. 503 koní. Všechny tři modely dosahují maximální rychlosti 250 km/h, ale kupující mohou tuto rychlost zvýšit na 290 km/h s volitelným M Driver's Paketem. V modelech Competition se o výkon stará osmistupňová automatická převodovka, zatímco BMW nabízí standardní M3 s pohonem zadních kol se šestistupňovou manuální převodovkou.

Změny v exteriéru

Zvenčí dostala M3 2025 nové LED světlomety a na víku zavazadlového prostoru se objevil nápis M3. Nová světla mají potkávací a dálková světla v jednom modulu a jsou vybavena dvěma LED jednotkami ve tvaru šipek pro denní svícení a směrová světla. BMW má k dispozici také nová M kola z lehké slitiny 825M s novým zářivě stříbrným povrchem.

Uvnitř vozu dostanou řidiči do rukou přepracovaný tříramenný M kožený volant s plochou spodní částí, který BMW nabízí v Alcantaře. Má přepracované paprsky a červený středový ukazatel. M3 2025 se dodává s nejnovějším infotainment softwarem BMW verze 8.5, který například zjednodušuje ovládání automatické klimatizace.

BMW uvádí, že se nová M3 2025 začne prodávat již v červenci. Modely M3 a M3 Competition mají stejnou doporučenou prodejní cenu jako modely 2024, automobilka však zvýšila poplatek za dopravu do místa určení.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.