Češi mají smůlu. Tahle Škoda Kamiq se na českých silnicích asi jen tak neobjeví.

Foto: ŠKODA Auto

Pro mnoho zájemců o kompaktní SUV je model Kamiq designově moc obyčejný a nevýrazný. To ale rozhodně neplatí pro verzi GT, která se však na českých silnicích pravděpodobně nikdy neobjeví. Podle nás to je velká škoda.


Model Kamiq GT je totiž nabízen pouze na čínském trhu, kde chce zaujmout především mladé zákazníky, kteří kladou velký důraz na emotivní design. My si myslíme, že takoví zákazníci jsou i v Evropě, ale s variantou GT se na našich silnicích u modelu Kamiq, Karoq ani Kodiaq asi nedočkáme. Určitou naději vzbuzuje první elektrické SUV značky Škoda, model Enyaq, který jsme ve verzi GT, byť s kamufláží, již na českých silnicích viděli a je možné, že se do evropské distribuce dostane.

Exkluzivně v Číně nabízený model Škoda Kamiq GT je kupé verzí čínského modelu Škoda Kamiq. Dynamický vzhled se tu snoubí s velkorysou prostorností a praktickými detaily výbavy. SUV kupé je uzpůsobeno tak, aby vyhovovalo mladým, lifestylově orientovaným zákazníkům, kteří kladou důraz na potěšení z jízdy, každodenní využitelnost a emotivní design. Přídi dominují ostře vykreslené linie a avantgadní designové prvky, jako je maska chladiče s výrazným vertikálním žebrováním nebo krystalické LED světlomety s LED světly pro denní svícení.

Škoda má nové SUV. Jmenuje se Kushaq a v Čechách ho asi nepotkáte

Sebevědomý vzhled podtrhují velké horizontální nasávací otvory umístěné pod maskou a postranní ozdobné lišty ve tvaru písmene L. Z profilu obzvlášť vynikne linie střechy, která kompaktnímu SUV kupé dodává dynamičtější vzhled. Plynulá line střechy se mírně svažuje dozadu a přechází v zadní spojler. Elegantní ráz dodávají vozu chromované lišty podél linie oken a stříbrné střešní nosiče. Na zádi upoutají pozornost LED koncová světla s krystalickými strukturami, která nově interpretují pro značku typický tvar písmene C a nárazník se světelným pruhem táhnoucím se přes celou šíři vozu.

Prostorný interiér se sportovně dynamickým nádechem

Moderně upravený interiér vozu Kamoq GT nabízí díky pečlivému výběru barev, materiálů a povrchu povedenou kombinaci robustního vzhledu SUV a vzdušného, sportovně dynamického nádechu. Přístrojová deska je opatřena po celé své šíři kartáčovanou metalickou lištou. Exkluzivním detailem na straně spolujezdce je logo GT, které ladí s barvou vozu a vytváří atraktivní akcent. Řidič a spolujezdec sedí na sportovních sedadlech s integrovanými opěrkami hlavy, které poskytují vynikající oporu. Vyšité logo GT na opěrkách hlavy, horizontální pruhy a exkluzivní dekorativní prošívání podtrhují dynamický vzhled interiéru. Charakter vozu odpovídá volant, který umožňuje rychlé a spolehlivé ovládání všech funkcí vozu. 

Dvě varianty výbavy, nejmodernější konektivita a infotainment systém součástí sériového standardu

Škoda Kamiq GT je dostupný ve variantách výbavy Ambition a Style. Zákazník má zároveň k dispozici praktická komfortní řešení, jako je automatická klimatizace Climatronic a bezklíčové odemykání a startování vozu KESSY. K tomu se připojují pokroková řešení konektivity, moderní osmipalcový display s infotainment systémem a WiFi-Carstickem, které splňují nároky mladých čínských zákazníků. Díky aplikacím Apple CarPlay, Baidu CarLife a MirrorLink™ se s vozem bez problémů spojí chytré telefony. Sériová zadní kamera napomáhá parkovacím senzorům, ochranu cestujících při nehodě zajišťují také hlavové a boční airbagy. 

Dvě efektivní varianty motoru

Škoda Kamiq GT je k dispozici se dvěma moderními a efektivními benzinovými motory. Motor 1,5 MPI, vyvinutý v motorovém centru ŠKODA Auto v České republice, má výkon 82 kW (111 k) a maximální točivý moment 145 Nm, dostupný je se šestistupňovou automatickou převodovkou. Motor 1,5 MPI má hliníkový blok, jehož nízká hmotnost přispívá k nízké spotřebě a dobré ovladatelnosti vozu. Variabilní časování ventilů upravuje otevírání a zavírání sacích ventilů. Kromě toho se do modelu Kamiq GT dodává motor 1,2 TSI. Přeplňovaný čtyřválec o výkonu 85 kW (115 k) přenáší na přední kola maximální točivý moment 200 Nm prostřednictvím sedmistupňové automatické převodovky.

Češi mají smůlu. Tahle Škoda Kamiq se na českých silnicích asi jen tak neobjeví.

ŠKODA Auto

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.