Chtěli vyřešit problém se silničními piráty, ale nachytali sami sebe a nemohou teď domů

Foto: Jan Smékal

Obyvatelé obytné zóny v jedné středočeské vesničce vyřešili problém s neukázněnými řidiči tak, že se nyní nemohou sami dostat autem domů. Takhle to asi vypadá v pověstném Kocourkově.


Z některých obytných zón si řidiči dělají zkratky, v jiných zase neoprávněně parkují, nebo je využívají jako závodní dráhu. Povolená rychlost v obytné zóně je 20 km/h, nicméně například v jedné vesničce nedaleko od Prahy se rovnou ulicí proháněli někteří řidiči i více než trojnásobnou rychlostí. Místní se dlouho snažili o nápravu, ale bezúspěšně. Rozhodli se proto řešit situaci po svém.

Nejprve na silnici rozložili dětské hračky. Obytná zóna je totiž určená nejen k pohybu chodců, ale lze si na ní i hrát, čehož místní děti zhusta využívaly. Hračky měly řidiče upozornit na to, že se nacházejí v obytné zóně, kde si hrají děti, a kdy může každou chvilkou ze vrat nějaké dítě vyběhnout. Hračky se však minuly účinkem. Obyvatelé ulice proto rozmístili na silnici papírové krabice, aby projíždějící řidiči museli zpomalit a krabice objet.

Finta pár dní fungovala. Potom si ale často projíždějící řidiči všimli, že papírové krabice jsou prázdné a začali do nich najíždět. Situace v obytné zóně se opět stávala nebezpečnou, papírové krabice hulváti rozjezdili, děti se opět začaly bát. Místní prosto osadili sloupek se značkou IP26, tedy „Obytná zóna“ další značkou, tentokrát s označením B01, tedy „Zákaz vjezdu všech vozidel“. Tato značka zakazuje vjezd všem vozidlům, motorovým i nemotorovým, včetně zásobování, taxi i vozidel těch, kteří za značkou mají svoje trvalé bydliště. A protože tato značka zakazuje vjezd i nemotorovým vozidlům, nelze do ulice vjet ani na kole.

Místní se tak „odřízli“ od možnosti vjet autem ke svým domům, jejich děti nemohou do ulice vjet ani na kole, nepřijede k nim ani kurýrní služba se zásilkou nebo taškou potravin. Opravdu to tak místní chtěli, nebo na něco zapomněli? Když už si totiž nějak obstarali dopravní značku, měli si spíše obstarat značku s označením B32, tedy „Průjezd zakázán“. Zkušeným řidičům sice taková značka indikuje zkratku, ale umožňuje vjezd obyvatelům, nebo dopravní obsluze.

A právě dodatková tabulka „Dopravní obsluze vjezd povolen“ by byla asi nejlepším řešením této konkrétní situace. Taková tabulka by totiž umožnila vjezd nejen obyvatelům a třeba kurýrním službám nebo řemeslníkům, ale zároveň by zakázala do příslušné ulice vjíždět jenom proto, že někomu o pár stovek metrů zkrátí cestu do práce nebo na nákup. Takhle to je zatím jako v Kocourkově. Zakážu ti vjezd do „mé“ ulice takovým způsobem, že do ní nebudu moci vjet ani já…

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.