Drzost na druhou aneb když „neinvalida“ zablokuje dvě místa, protože jsou blízko vchodu

Neoprávněné parkování
Foto: Jan Smékal

Neoprávněné parkování na místech pro invalidy je bohužel celkem běžný jev. Je to projev arogance a neúcty k těm, kteří mají nějaký hendikep. Co si ale myslet o řidiči, který neoprávněně parkuje hned přes dvě vyhrazená místa?


Není to bohužel žádná novinka a o tomto přestupku píšeme poměrně často. Na vyhrazených místech pro tělesně postižené velmi často parkuji vozy, které nejsou řádně označeny parkovací kartou, resp. průkazem ZTP/P. Velmi často se tak děje v nákupních centrech, kde je na těchto místech mnohdy zaparkováno nějaké luxusní auto, ze kterého čile vyskočí mladík s vizáží trenéra boxu, a svižným krokem míří buď do posilovny, nebo na nákup nějaké pěkné kabelky pro partnerku.

Parkování na místě pro invalidy

Vrcholem arogance je potom blokování dvou míst, která jsou vyhrazena pro tělesně postižené. Takového „výtečníka“ jsme potkali na parkovišti nákupního centra Černý Most, kam jsme si zajeli dobít naše auto. Dobíjecí stanice jsou hned proti vyhrazeným parkovacím místům pro invalidy, na kterých ale stálo postarší Audi bez označení příslušnou průkazkou.

Zrovna ve chvíli, kdy jsme připojovali náš vůz k dobíjecímu kabelu, přijel k parkovacím místům starší muž v Citroenu Berlingo, který byl kartičkou ZTP/P označen. Chvíli tam bezradně stál, pak vystoupila spolujezdkyně, zahlásila řidiči „sem se nevejdeme“, a odjeli.

Auto invalidy potřebuje více místa

Za nás by se Berlingo vedle audiny určitě vešlo. Je ale pravdou, že nevíme, zda jeho řidič nepotřeboval například více prostoru pro přistavení invalidního vozíku, nebo si prostě jenom netroufl na místo zaparkovat. Ne každý řidič, který má průkazku ZTP/P, je mistr světa v parkování. Ostatně i proto jsou místa pro tyto řidiče širší, než standardní parkovací sloty.

Arogance řidičů luxusních vozů

Ať tak či tak, chování řidiče vozu Audi je neomluvitelné. Není sice vyloučeno, že v autě seděl tělesně postižený řidič, případně spolujezdec, který si kartičku zapomněl doma, ale co si budeme povídat. Pravděpodobné to moc není. Všude kolem bylo standardních parkovacích míst více než dost. Stačilo jen popojet o nějakých 15 metrů dál. Pro zdravého člověka žádný problém, pro tělesně postiženého to však může být i důvod k opuštění parkoviště bez toho, že by si nakoupil.

Jaký máte názor na řidiče, kteří neoprávněně parkují na místech pro invalidy a argumentují třeba tím, že jinde místo nebylo, nebo že jinde by jim ostatní řidiči poškodili lak? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.