Jižní spojka v Praze se podle některých stává arénou pro psychopaty za volantem

Foto: Kristýna V.

Kamión se „nalepil“ v sedmdesátikilometrové rychlosti za Superb s dětmi v kabině a troubil a troubil. Řidička škodovky mluví o psychopatovi, který by za volantem neměl co dělat.


V poslední době se nám v redakci začínají množit emaily od našich čtenářů, kteří si stěžují na chování řidičů kamiónů, dodávek a jiných nákladních aut. V drtivé většině případů jde o zážitky z pražské Jižní spojky, která se v očích některých řidičů stává jakousi otevřenou arénou, kde „kings of the road“ demonstrují svoji „sílu“. Ne snad, že by řidiči osobních aut byli svatoušci, to rozhodně ne, ale nad tím, co někdy předvádí profesionální řidiči, skutečně zůstává rozum stát.

Byl za mnou necelé dva metry, bála jsem se, že nás ten blázen smete ze silnice
Kristýna V.; Praha

Jednu takovou situaci nám popsala Kristýna V., která dle svých slov jezdí po Jižní spojce denně. „Kamiónů jsou tam stovky. Většinou jedou korektně v pravém pruhu, ale minimálně jednou týdně potkám jedince, který stojí například na žlutých čarách na výjezdu, nebo třeba ucpe levý pruh, ačkoliv mu značka zakazuje do něj vjet“, říká Kristýna a pokračuje: „Jenže včera se mi stalo něco, z čeho jsem už měla vážně strach“.

Podle Kristýny se za její auto „nalepil“ v levém pruhu u Černého mostu kamión a v rychlosti cca 70 km/h na ní troubil a blikal světly. „Co jsem jako měla dělat? V pravém pruhu jela auta, zařadit jsem se nemohla a rychleji jsem jet také nechtěla. Stejně je tam osmdesátka a navíc zákaz vjezdu náklaďákům“, říká Kristýna, která údajně vezla ve voze dvě děti. „Malej byl vepředu na sedačce a dcera seděla vzadu. Dala jsem ji telefon, ať toho cvoka vyfotí, ale značku se jí vyfotit nepodařilo. Z pár set metrů jsme stejně zastavili v zácpě. Kdyby jel se mnou manžel, tak by vystoupil a šel ho snad zbít.Takoví cvoci nemají podle mě za volantem co dělat“.

Jak celá situace vypadala v reálu nebylo možno ověřit. Paní Kristýna poslala pouze svůj příběh a jednu fotografii. Pravdou ale je, že množství kamiónů, a jejich někdy ne zrovna slušní řidiči, mohou na nejvytíženější pražské komunikaci způsobovat nemalé problémy. Ostatně nehody z tohoto týdne, kdy spojka stála i několik hodin, jsou toho důkazem.

Jak se díváte na chování některých řidičů nákladních vozidel? Napište nám do dikuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.