Koupil staré BMW za 6 tisíc korun a přestavěl ho na pickup. Teď mu nabízejí půl miliónu

Foto: Eliška Konečná

Při procházce po skotském Rothesay jsme narazili na automobilový exot, jaký jsme ještě nikdy neviděli. Předělané BMW na pickup amerického střihu. Vrak stál majitele 6 tisíc korun, nyní má prý nabídky na prodej za půl miliónu


Foto: Eliška KonečnáDo Skotska jezdíme rádi. Letenky do Edinburghu pořídíte za pár stovek a jste tam za dvě hodinky. Ubytování v centru města sice už tak levné není, ale sklenice vychlazeného piva Belhaven, což je skotský pivovar založený již v roce 1719, nebo „profláknutého“ Guinnessu v nějakém baru s živou muzikou na Royal Mile, za to rozhodně stojí.  Jenže když už znáte Edinburgh jako své boty a obsluha v baru vás oslovuje jménem, není špatné vyrazit na nějaký výlet.

Koupil jsem to od kámoše před pěti lety za 200 liber. Nedávno jsem dostal nabídku, abych auto za 17 tisíc prodal. Počkám, až se to vyšplhá na dvacet…
Robert M.; Majitel vozu, Rothesay

Foto: Eliška KonečnáVe Skotsku je možností na zajímavý výlet bezpočet. My jsme ale už skoro všechno projeli, a tak jsme vyrazili do přístavního městečka Oban, kde mají v přístavním stánku asi ty nejlepší ústřice na světě. Ale o tom jindy. Cestou do Obanu jsme se rozhodli, že navštívíme méně známý ostrov Bute. Ubytovali jsme se v městečku Rothesay, které nás vůbec ničím nezaujalo, ale při procházce po pobřežní silničce jsme narazili na něco, co jsme ještě nikdy, ale vážně nikdy, neviděli. Pickup BMW.

Chvilku jsme auto obcházeli a přemýšleli, jestli je to předělaná „pětka“ nebo „sedmička“. Dívali jsme se, jak byly odstraněny zadní  dveře, jak vypadá interiér a celý zadní prostor. A zatímco jsme auto okukovali a fotili, přišel k nám Robert, hrdý majitel tohoto kousku a dal se s námi do řeči. Auto prý koupil před dvěma lety od svého kamaráda v totálně dezolátním stavu. Bylo sice pojízdné, ale zadek auta byl bouraný a tak Roberta napadlo, že auto upraví.

Nejdřív jsem myslel, že z toho udělám kabriolet, ale na úřadech jsem zjistil, že bych ho asi těžko přihlásil, a tak volba padla na osobní pickup v americkém stylu,“ říká Robert, kterého přestavba stála údajně 3 tisíce liber. Nejhorší bylo prý „zaslepení“ zadních dveří a vyřešení vnitřního vyčalounění. Vše se ale povedlo a Robert vytvořil opravdu zajímavý a unikátní automobil. Jestli prý někdo nabídne 20 tisíc liber, tedy nějakých 600 tisíc korun, Robert auto prodá.

A ještě jedna tipovací otázka pro vás. Přestavěl Robert BMW řady 5 nebo BMW řady 7? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.