Vytroubil žáka autoškoly. Z auta ale vystoupil dvoumetrový učitel a bylo zle

Foto: Jan Smékal

Každý seděl někdy za volantem poprvé. Na to ale asi zapomněl řidič v Praze, který vytruboval auto autoškoly. Z něj však po chvilce vystoupil dvoumetrový a stokilový učitel, a děly se věci


Každý řidič nějak začínal. Někoho učil táta jezdit na polní cestě už v deseti letech, jiný si sedl za volant poprvé až v autoškole. Rozhodně je ale drtivá většina žáků za volantem „školního“ auta ve velkém stresu. Hustý provoz, chodci, semafory, někde i tramvaje a autobusy, pokyny učitele a do toho ještě řazení a blinkry. Není toho málo. Proto se tu a tam stane, že se takové auto pomalu rozjíždí na semaforech, váhavě přejíždí z pruhu do pruhu nebo třeba bojácně najíždí z vedlejší ulice na hlavní.

To se přihodilo i před pár dny v Praze na Vinohradské ulici. Z té se totiž snažil doleva, tedy na náměstí Jiřího z Poděbrad, odbočit vůz autoškoly. Ale protože v protisměru neustále proudila nejen auta ale i tramvaje, student za volantem nemohl najít odvahu, aby prudším rozjezdem využil mezeru mezi protijedoucími vozy a zvládl svižně odbočit. Fronta aut za ním rostla, stejně tak jako nervozita některých z řidičů. V jednu chvíli to jeden nevydržel a začal troubit.

Jenže vůz autoškoly stále odvahu k odbočení nenašel, protijedoucí řidiči nezpomalovali, a tak nervózní řidič stále troubil a troubil. Po chvíli dokonce vystoupil, šel k vozu autoškoly a zabouchal na dveře řidiče. V tu chvíli se však otevřely dveře spolujezdce, ze kterých vystoupil instruktor jízdy. V nervózním řidiči by se však v tu chvíli asi krve nedořezal. Instruktor byl totiž chlap s výškou přes dva metry a váhou, která rozhodně překročila metrák.

Kdo by však čekal nějakou rvačku, mýlil by se. Učitel autoškoly bez jediného slova rukou ukázal k autu „nerváka“ a ten se slovy „sorry, já nevěděl, že to je autoškola, spěchám, no…“ svižným krokem odcupital zpět do svého vozu, kde už bez troubení čekal, až se křižovatka uvolní. V tu chvíli ale paradoxně zastavila i protijedoucí vozidla, takže žák mohl konečně v klidu odbočit.

Historka, která by asi nestála za zaznamenání. Podobných „nerváků“, kteří zapomněli, jak se na pět pokusů rozjížděli na semaforech, jsou bohužel plné silnice. Jenže historka odjezdem školního auta z křižovatky neskončila. Stejným směrem totiž odbočoval i řidič „nervák“. Asi aby ostatním ukázal, jak se to dělá, snažil se projet křižovatkou těsně před tramvají. Karma i tramvaj ale byly rychlejší než on a odnesl to pravý zadní blatník jeho Octavie. No, tohle nevymyslíš…

Máte nějakou podobnou zkušenost z vašich prvních jízd v autoškole? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.