Lidé v důsledku krize začínají levně prodávat velmi zajímavé vozy

Foto: Jiří Soukup

Na trhu se začínají objevovat velmi zajímavé youngtimery a veterány, kterých se majitelé v některých případech zbavují velmi levně. Na vině může být ekonomická krize.


Líbil by se vám Fiat 500L z roku 1969 po kompletním servisu za 2500 euro? Na italském venkově se v současnosti dají takové zajímavé, a relativně levné vozy, najít poměrně snadno. Na vině je pravděpodobně ekonomická krize, která právě italský venkov zasáhla velmi citelně. Někteří Italové proto řeší aktuální nedostatek financí prodejem aut, která jim dlouho stála ve stodole.

Snad v každé italské vesnici na jihu země se totiž najde někdo, kdo má po rodičích nebo prarodičích zaparkovaný ve stodole nějaký ten motoristický poklad. První Vespy, Piaggia, traktory Lamborghini nebo třeba právě oblíbené Fiaty 500 v různých stupních rozkladu tak lze vidět skoro na každé vesnické silnici. V poslední době se ale objevují i velmi pěkné a servisované kusy, jejichž prodejem se snaží majitelé vylepšit svoji finanční situaci.

Jenže dovoz takového vozu do Čech může na první pohled výhodný nákup docela prodražit. Je totiž jasné, že s takovým autem nepojede nikdo z jihu Itálie po vlastní ose. Variantou tak zůstává pouze odtah za vlastním vozem nebo využití odtahové služby. V případě vlastního odtahu bude celkový náklad vycházet velmi příznivě, odtahové služby si za odtah vozu z Itálie účtují částky od cca 15 tisíc korun + dálniční poplatky a mýto. Je tak potřeba počítat s tím, že se cena vozu může díky dopravě do ČR zvýšit o cca 1000 euro.

V Čechách se zatím ekonomická krize tímto způsobem nijak výrazně neprojevuje. V nabídce se tak aktuálně žádná výrazně zajímavá auta za zajímavé ceny příliš neobjevují. Kdo by tak čekal, že se levněji dostane třeba k Felicii, Spartaku, „erku“ nebo Tatře 613, bude asi zklamán. Nicméně i v Čechách se začínají v nabídce objevovat docela zajímavé vozy. Namátkou zmíníme třeba Renault 8 nebo Fiat 127. Nenápadná, a v tuto chvíli relativně levná auta, která ale třeba za pár let zvednou vlnu zájmu a jejich cena výrazně poroste.

Jaké auto z dob minulých byste si rádi pořídili? Napište nám do diskuze

Lidé v důsledku krize začínají levně prodávat velmi zajímavé vozy

Jiří Soukup

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.