Motorkář předjížděl auta na Jižní spojce odstavným pruhem. Karma ho dostihla skoro okamžitě

Foto: Matěj K.

Kličkující motorkáře v pražské zácpě potkal asi již každý řidič. Někteří se snaží jet slušně a pomalu se proplétají mezi auty, jiní si ale Prahu pletou se Saigonem a jezdí tak, že ohrožují nejen sebe, ale i ostatní.


Dostat se v Praze z jednoho jejího konce na druhý je někdy záležitost i na více než dvě hodiny. Kdo například jezdí ze Smíchova na Černý most, musí počítat s tím, že v případě zácpy stráví v autě hodně dlouhou dobu. Tím spíše, když Barrandovský most je aktuálně v rekonstrukci. Velkou výhodu v hustém provozu tak mají řidiči na motorkách a na mopedech. Proplétají se mezi auty a svého cíle dosáhnou mnohem rychleji.

Jenže Praha není Řím, Neapol, nebo Hanoj. Na motorkáře si Češi totiž ještě pořád tak nějak nezvykli, takže s nimi ani nijak automaticky nepočítají. Často proto mezi řidiči automobilů a motorek, případně mopedů, vznikají nepříjemné konflikty. Ty vyplývají nejčastěji z toho, že motorkáři ne vždy dodržují dopravní předpisy a automobilisty to frustruje. Je ale pravda, že někdy to motorkáři opravdu poněkud přehánějí. Jako například před několika dny na pražské Jižní spojce.

Předjel mě odstavným pruhem, jenže za chvilku letěl přes řídítka
Matěj K.; řidič Praha

U sjezdu k Europarku byla drobná dopravní nehoda, nicméně i ta zapříčinila, že se kolona aut táhla skoro až od Barrandovského mostu. Auta se pomalu sunula všemi pruhy, mezi kterými se tu a tam propletl nějaký ten motorkář. Kousek za Lanovým mostem se ale tři pruhy sbíhají v pouhé dva. Je to avizováno dlouho dopředu, nicméně jakýsi motorkář se rozhodl, že levým šrafovaným pruhem pojede, co nejdále to půjde. Jel tedy mezi vozy v levém pruhu a svodidly a to až do chvíle, kdy řidič Octavie v levém pruhu prudce stočil auto k levým svodidlům. Vytvářel totiž prostor pro záchranářskou uličku, kterou v tu chvíli jelo policejní vozidlo.

Stalo se, co se stát muselo. Motorkář šel přes řídítka, zadní část Octavie byla poškrábaná a řidičům v koloně se „waiting time“ prodloužil o další desítky minut. Proč? Protože si někdo hrál na Valentina a myslel si, že pro něj pravidla neplatí? Těžko říci, ale někdy lidská hloupost nezná mezí. Motorkáři se naštěstí nic nestalo, ale bylo to naprosto zbytečné. 

Jak se na podobné chování motorkářů díváte? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.