Nečekané fiasko se odehrálo v závodě Tesla Model Y vs. Mercedes-AMG GLC 63 S a BMW X3 M

Foto: autoevolution.com

Tesla vyzývá k závodům ve zrychlení kdekoho, a kdekdo vyzývá Teslu, aby ji konečně ukázal záda a sundal z pomyslného trůnu. Tentokrát ale závod dopadl poněkud nečekaně.


Když se zaměříme na třídy kompaktních SUV, které by neměly mít problém nechat většinu sportovních vozů za sebou, nesmíme zapomenout především na BMW X3 M, Mercedes-AMG GLC 63 S Coupe a Tesla Model Y Performance (s Performance Packem). Pokud se podíváme blíže na BMW, najdeme pod kapotou šestiválec o objemu 3 litry, s celkovým výkonem 510 koní a 600 Nm. Tato verze je ovšem v úpravě „X3 M Competition“, klasická verze má výkon „pouze“ 480 koní. Další na řadě je Mercedes-AMG GLC 63 S Coupe. Stejně jako všechny modely AMG, postavené na platformách založených na pohonu zadních kol, používá GLC 63 S přeplňovaný motor V8 o objemu 4 litry s výkonem 510 koní, ale podstatně vyšším točivým momentem než má BMW X3 M Competition, konkrétně 700 Nm. A nakonec zde máme vozidlo, které nemůže chybět v žádném drag race – Tesla Model Y Performance. Toto konkrétní vozidlo má navíc nainstalovaný balíček Performance, který nabízí 20" kola, lepší pneumatiky, snížené odpružení a také lepší brzdy a vyšší maximální rychlost.Vizuální zvláštností je čas natáčení závodu. Ten byl totiž realizován při západu slunce, což nám nabídne velmi atraktivní a zajímavý pohled na všechna tři auta. Závody probíhaly jak "ze stoje“, tak s letmým startem, ale ve všech případech tady bylo jedno konkrétní vozidlo, které skončilo vždy poslední. Tipnete si jaké?

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.