„Nedals mi přednost, tak tě zfackuju“. Agresivita řidičů v Praze je nebývalá

Foto: Jan Smékal

Sedne si za volant a už přemýšlí nad tím, koho na silnici tzv. „vytrénuje“. Frustrovaný řidič je ale na silnicích tím největším nebezpečím. Někteří dokonce neváhají vystoupit z auta a jít se porvat.


Nedodržování rychlosti, vynucování si přednosti v jízdě, jízda na červenou, nebo třeba stání v křižovatce. To vše jsou situace, které zažije v podstatě úplně každý řidič, který denně projíždí Prahou. Nervy na pochodu, pracovní stres, nekonečné kolony aut a brečící dítě na zadním sedadle, jsou faktory, které v mnohých řidičích vyvolávají agresi. A tu potom někdy ventilují při nejbližší příležitosti.

Kdysi jsme psali o situaci na pražské Francouzské ulici, kde si řidič Fordu vynucoval přednost a když ji nedostal, rozhodl se řidiče vozidla, které ho nepustilo na hlavní, zbít. Sice se se zlou potázal a sám skončil po knockoutu na zemi, ale to není vůbec podstatné. Podstatné je to, že se tohle vůbec na silnicích děje.

Co se to s českými řidiči děje? Osobně se nám totiž zdá, že agresivita na silnicích stoupá. Po Praze najezdíme denně desítky kilometrů a z vlastní zkušenosti víme, že potkat agresivního řidiče není ničím výjimečným. Je to bohužel na denním pořádku. Jejich chování často překračuje hranice a mnohdy ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. Nezřídka se stává, že si řidiči neváhají vyměňovat vulgární nadávky, vytvářejí nebezpečné situace a dokonce se fyzicky napadají. Tento typ chování zvyšuje stres a nervozitu u ostatních řidičů, což může vést k nebezpečným situacím na silnici.

Doprava v Praze nebude nikdy klidná. Možná tak ve všední den ve tři ráno. Je proto potřeba s dopravními zdrženími počítat. Obrnit se trpělivostí a nevytvářet konfliktní situace netolerancí a agresivitou. Nikomu nepomůže, když se řidič nacpe doprostřed rušné křižovatky, i když ví, že z ní nemůže kvůli provozu vyjet. Ucpe tak další směry a přispěje ke zvyšování nervozity dalších řidičů

Trpělivost, slušné chování a dodržování dopravních předpisů. To na českých silnicích často chybí. Místo toho se na nich objevuje vulgární chování, netolerance a snaha „vychovávat“ ostatní řidiče. Přitom stačí zajet například do nedaleké Vídně, kde je ranní provoz snad ještě horší než v Praze. Nějakou dobu jsme tam pobývali, ale s takovou mírou řidičské agresivity jsme se tam nikdy nesetkali.

Vnímáte zvyšující se agresivitu mezi řidiči? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.