Nejlepší zánovní SUV pro malou rodinu do 500 tisíc? Peugeot 2008 rozhodně stojí za úvahu

Foto: Martin Filipi

Menší SUV je jednou z nejoblíbenějších kategorií mezi zánovními vozy. U značkových prodejců se taková auta příliš dlouho neohřejí. Jedním z nejžádanějších modelů je Peugeot 2008. Je nejen pěkný a praktický, ale především se dá koupit za atraktivní ceny.


Foto: Martin FilipiSituace na trhu s novými vozy přímo vybízí k tomu, aby zájemce o nové auto zvážil také možnost nákupu zánovního vozu. Má to minimálně dvě výhody. Tou první je okamžitá dostupnost auta, tou druhou potom poměrně zajímavé ceny. Nelze paušalizovat, ale v obecné rovině se dá říci, že zájemce o nový vůz může v podstatě ten samý, i když několik měsíců starý vůz, koupit až o třetinu levněji. Naše kolegyně Markéta si právě takové auto pořídila. Vybrala si Peugeot 2008 a nedá na něj dopustit. Její „kousek“ v nejvyšší úrovni výbavy GT Pack stál sice 550 tisíc, tedy 50 tisíc nad hranici, kterou uvádíme v titulku, ale právě model 2008, v nižších ale stále skvěle vybavených úrovních se dá bez problémů do půl miliónu koupit.

Podle nás jde o jedno z nejlepší malých SUV, která se dají aktuálně na trhu zánovních ojetin pořídit za cenu do 500 tisíc korun
Martin Foltýn; CarTrax

Foto: Martin FilipiVybrala jsem si verzi 1,2 PureTech, tedy verzi s benzínovým tříválcem, výkonem 130 koní a manuální šestistupňovou převodovkou. Roční vůz  je v nejvyšší možné výbavě GT Pack, s nájezdem cca 30 tisíc kilometrů, prostě skvělá koupě, uvážím-li že takto vybavený vůz by mě jako nový vyšel při současných cenách na přibližně 800 tisíc, “, říká k nákupu Markéta. Na webu platformy Autosphere, jsou ale i levnější kusy. Nám by se například líbil černý Peugeot 2008, také ve verzi GT Line, také s motorem 1,2 PureTech, ale s automatickou převodovkou. Cena tohoto vozu je aktuálně 466 tisíc, navíc lze u něj odečíst DPH. Po odpočtu tak tohle auto přijde na skvělých 385 tisíc korun. A to je cena, která rozhodně stojí za úvahu.

Model 2008 navíc netrpí na nějaké závažnější závady. To potvrzuje i Martin Foltýn ze společnosti CarTrax, která se specializuje na fyzické prohlídky ojetých vozidel: „Modely Peugeot 2008 z roku výroby 2019 a mladší, jsou žádanými ojetinami. Kromě běžného opotřebení u těchto vozů neevidujeme nějaké závažnější závady“. Atraktivní design, výbava, technická kvalita a v neposlední řadě cena dělají z modelu Peugeot 2008 žádané zboží i na platformě Autosphere.cz. která se specializuje na prodej ojetých vozidel značek Peugeot, Citroën, Opel a DS Automobiles.

Foto: Martin FilipiTohle malé SUV je velmi oblíbené ve všech motorizacích, dokonce začínáme evidovat zájem o ojeté vozy 2008 s elektrickým motorem. Nicméně největší zastoupení v našem portfoliu má benzínový tříválec o výkonu 130 k s šestistupňovým manuálem či osmistupňovým automatem. Dieselových verzí je na trhu ojetých vozů méně, ale objeví-li se, většinou u nás dlouho nepobydou. Jedná se totiž o vysoce spolehlivý motor. Klienti se nemusejí obávat, že jim bude dělat starosti. Ostatně na drtivou většinu ojetých vozů Peugeot 2008 z naší nabídky poskytujeme plnohodnotnou roční záruku., říká Zdeněk Fořt, ředitel společnosti EF Mobility, která provozuje platformu Autosphere.cz  Podle Fořta je právě Peugeot 2008 jedním z nejprodávanějších modelů.

Při hledání menšího rodinného SUV v ceně do 500 tisíc korun tedy určitě zvažte zkušební jízdu v modelu 2008. Možná že zjistíte, že je mnohem lepší a levnější než mainstreamová produkce, kterou lze potkat na každém kroku.

Nejlepší zánovní SUV pro malou rodinu do 500 tisíc? Peugeot 2008 rozhodně stojí za úvahu

Martin Filipi

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.