Nová Škoda Octavia Scout dostane motor 2,0 TDI s výkonem 200 koní

Foto: Škoda Auto

Model Scout bude opět pouze ve verzi kombi, tentokrát ale s možností naftového dvoulitru s výkonem 200 koní a vždy s pohonem 4x4. Na výběr bude i benzínová varianta 2,0 TSI s výkonem 190 koní


Model Škoda Octavia Scout je tradičně k dispozici výhradně s karoserií combi. Nejnovější Scout je k dispozici výhradně s pohonem všech kol. „Nejviditelnějšími vizuálními změnami jsou výrazné provedení nárazníků, lemy blatníků a prahů a stříbrné detaily jako zpětná zrcátka a lišty oken,“ říká Daniel Petr z oddělení exteriérového designu ŠKODA AUTO. „Outdoorový charakter vozu je kromě stříbrných detailů zvýrazněn také novým designem kol,“ dodává. Pro model Scout mohou zákazníci zvolit exkluzivní osmnáctipalcová kola z lehké slitiny v designu Braga, nebo devatenáctipalcové ráfky v designu Manaslu. Co se barev týče, zákazníci mohou vybírat z obvyklé palety. „Pro prezentaci vozu jsme zvolili barvu modrá titan, která vozu velmi sluší. Podobně jako další světlé odstíny, které u modelu SCOUT doporučuji, hezky zvýrazní kontrast mezi karoserií a novými designovými prvky,“ říká Daniel Petr. 

Samozřejmostí je u modelu Scout o 15 mm zvýšená světlá výška, která zlepšuje průchodnost vozu lehkým terénem. „Už klasické provedení modelu OCTAVIA je krásnou ukázkou moderního designu a outdoorová varianta vyvolává stejné pocity, jen s trochu jinou perspektivou,“ komentuje Daniel Petr vzhled novinky. Nejnovější Škoda Octavia Scout je samozřejmě také velmi praktický vůz. Karoserie combi ukrývá zavazadlový prostor o objemu 640 litrů, což je pro model Škoda Octavia Scout rekordní hodnota. S délkou 4 703 mm je to také nejdelší Octavia Scout v historii. Manévrování s vozem si tak mohou řidiči usnadnit pomocí volitelného panoramatického kamerového systému na displeji palubního infotainmentu.


Limitovaná edice Škoda Enyaq Founders Edition bude k mání za cenu od 1.379.900,-Kč
Velký test Škoda Octavia combi 1,5 TSI – prémiové ambice auta zkazila asistentka Laura
Test Škoda Octavia Scout III – v autobazarech jsou vzácností


Škoda Octavia Scout může být samozřejmě vybavena i dalšími nejmodernějšími bezpečnostními asistenty a prvky digitální výbavy. Mezi ně se premiérově řadí například head-up displej nebo systém upozorňující na vozidlo v jízdním pruhu až 70 metrů za vozem. Specialitou interiéru provedení SCOUT jsou kromě log této verze i ozdobné lišty, kontrastní prošívání v hnědé barvě a sedadla s potahem ThermoFlux. Volitelně jsou k dispozici elektricky ovládaná ergonomická přední sedadla s čalouněním v kombinaci kůže a materiálu Suedia. Nechybí samozřejmě ani hliníkové pedály a pro provedení Scout specifické rohože. Škoda Octavia Scout má standardně nejmodernější infotainment Columbus s velkým desetipalcovým dotykovým displejem, navigací, digitální asistentkou Laurou a bohatým portfoliem online služeb. Nejen díky tomu je nová OCTAVIA SCOUT doposud nejvšestrannější model svého druhu. 

Škoda Octavia Scout je tradičně spojena s pohonem všech kol, ve čtvrté generaci tohoto modelu tomu není jinak. Špičkové motory 2,0 TSI se 140 kW (190 koní) a 2,0 TDI se 147 kW (200 koní) a 2,0 TDI s 110 kW (150 koní) jsou k dispozici výhradně s pohonem všech kol a sedmistupňovou DSG převodovkou. Špičkový pohon všech kol s hydraulicky ovládanou mezinápravovou spojkou je schopen reagovat i na nejmenší rozdíly v otáčkách kol a automaticky přenáší během milisekund hnací sílu na kola s nejlepší přilnavostí. Podle potřeby může na zadní nápravu spojka přenést až 90 % točivého momentu a jedno konkrétní kolo může přenášet až 85 % hnací síly.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.