Nový Superb i Kodiaq byly testovány za polárním kruhem i na amerických pouštích

Škoda Superb na testech v USA
Foto: ŠKODA Auto

Nové generace modelů Škoda Superb a Kodiaq se chystají na své premiéry. Předtím procházejí náročnými a intenzivními testy. Jejich kvalita musí být zaručena, takže se testují i v mrazech za polárním kruhem a ve vedrech na amerických pouštích.


Škoda Auto dodnes ctí motto svých zakladatelů Václava Laurina a Václava Klementa, které zní „Jen to nejlepší jest pro naše zákazníky dost dobré“. Proto každý model před uvedením na trh prochází v průběhu vývoje a přípravy výroby intenzivními testy, které pomáhají auta vyladit a mají zaručit co nejvyšší úroveň kvality výsledných produktů. Těmito náročnými a intenzivními testy samozřejmě prošly i nové generace modelů Škoda Superb a Škoda Kodiaq.

Milión kilometrů během několik měsíců

Auta během několika měsíců najedou i hodně přes milion kilometrů, což je porce, na kterou by běžný řidič potřeboval se svým vozem jezdit asi 40 let. Vozy přitom jezdí po cestách všech druhů, od běžných silnic a dálnic, přes prašné trasy, až po zledovatělé a sněhem pokryté vozovky. Proto také testy probíhají v různých končinách světa a auta jezdí v běžném provozu i na speciálních testovacích tratích.

Škodovka na testech v americké poušti

Nový Superb i Kodiaq se tak vydaly za polární kruh i do extrémních teplot amerických pouští. Zatímco v pouštích se zkouší odolnost vůči vysoké teplotě a schopnost odolávat tamnímu jemnému prachu, v mrazivých podmínkách se tentokrát konstruktéři soustředili například na ladění nových dvouventilových adaptivních tlumičů. Ty jsou pro oba vozy volitelnou novinkou a získaly už řadu pochval od novinářů během prvních jízd s maskovanými prototypy.

Testuje se vše

Testy aut jsou podrobné už od počátku vývoje. Škoda Auto zkouší nejen každou jednotlivou součástku vozu, ale i jednotlivé materiály, které mají být k jejich výrobě použity. U prototypů aut se zkouší každý aspekt, od životnosti, přes hlučnost, odolnost korozi, funkčnost elektroniky, odolnost částí vůči extrémním teplotám a podobně. U plug-in hybridních verzí modelů Superb a Kodiaq došlo samozřejmě také na specifické testy tohoto pohonu, včetně testů nabíjení za různých podmínek. Výsledkem jsou vyladěné vozy, které budou zákazníkům dělat radost a budou jim při cestování spolehlivými společníky.

Jak se těšíte na nové modely Superb a Kodiaq? Tipnete si základní cenu každého z modelů?

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.