Nový Superb je tady. Vyrábí se v Bratislavě, je trochu nudný a hodně drahý. Prodávat se však bude asi dobře

Nový Superb
Foto: ŠKODA Auto

Nová vlajková loď automobilky Škoda je zvenku možná trochu nudná a v ceníku poněkud drahá, přesto se ale bude určitě úspěšně prodávat. Nabízí totiž špičkové technologie, materiály, zpracování i motory.


Nová generace vlajkové lodi portfolia vozů Škoda se spalovacími motory je tady. Nový Superb Combi opět zvětšil své rozměry a může se pochlubit elegantním vzhledem a širokou škálou nových technologií. Superb Combi s hodnotou součinitele odporu vzduchu (cx) 0,25 a výběrem ze šesti variant moderních motorů s výkony od 110 kW (150 k) do 195 kW (265 k) je efektivnější než kdykoli předtím.

Laura a ChatGPT

Nabídka pohonných jednotek zahrnuje i plug-in hybridní verzi s elektrickým dojezdem více než 100 km a motor 1,5 TSI s mild-hybridní technologií, která se u modelu Superb objevuje poprvé. Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, říká: „Naši zákazníci jsou pro nás prioritou a při vývoji nové generace našeho vlajkového modelu jsme pozorně naslouchali jejich přáním. Výsledkem je zcela nový Superb Combi nabízejcí uživateli ještě více nových prvků, komfortu a zážitků. Přichází nejen s nabídkou většího prostoru, ale také představuje nové elektrifikované pohonné jednotky. Snadnější je také jeho ovládání, a to díky našim novým multifunkčním otočným ovladačům Smart Dials a hlasovému ovládání, které bude brzy vylepšeno díky integraci chatbota ChatGPT založeného na umělé inteligenci. Rozsáhlejší možnosti konektivity a nové asistenční systémy dokonale završují evoluci vozu.“

Nové Matrix-LED světlomety

Pro nový Superb Combi je charakteristická výrazná maska chladiče a ostře řezané Matrix-LED přední světlomety s novým designovým prvkem Crystallinium. Top LED zadní světla, dodávaná na přání, mají animované ukazatele směru a funkci Coming/Leaving Home. Celkový design dále vylepšují designové prvky v odstínu Dark Chrome, například nové 2D logo Škoda na kapotě a nápis Škoda na pátých dveřích. S hodnotou součinitele odporu vzduchu (cx) 0,25 je zcela nový Superb Combi nejaerodynamičtějším kombi značky Škoda všech dob.

Foto: ŠKODA Auto

Poprvé head-up display

Nový interiér s 13″obrazovkou, středovou konzolí s čistým designem a zavazadlovým prostorem s objemem zvětšeným o 30 litrů Interiér modelu Superb Combi je vybaven volně stojící obrazovkou infotainmentu s úhlopříčkou až 13″. Volič převodovky se přesunul na sloupek řízení, což umožnilo vytvořit praktickou středovou konzoli. Poprvé je ve voze Superb Combi na přání k dispozici head-up displej. Multifunkční ovladače (Smart Dials) a digitální asistentka Laura, která bude brzy doplněna funkcí ChatGPT, usnadňují ovládání mnoha funkcí vozu a infotainmentu a poskytují informace přesahující ekosystém vozu.

Nová ergonomická sedadla

Mezi další novinky patří např. bezdrátové nabíjení mobilního telefonu o výkonu 15 W s odvětráváním nebo Top ergonomická sedadla šetrná k zádům s deseti pneumaticky ovládanými masážními vaky. Superb Combi se rovněž vyznačuje novou nabídkou interiérů a je dobře vybaven na dlouhé cesty. Objem zavazadlového prostoru činí 690 litrů, což je o 30 litrů více než u předchůdce. Zvýšil se také efektivní prostor pro hlavu. Širší nabídka pohonných jednotek než kdykoli předtím, ještě lepší aerodynamika.

Nové motory

Mezi šest moderních úsporných pohonných jednotek patří také nová generace plug-in hybridního pohonu, který je součástí modelu Superb Combi iV. Motor 1,5 TSI v kombinaci s elektromotorem poskytuje systémový výkon 150 kW (204 k) a nově nabízí elektrický dojezd více než 100 km v režimu WLTP. Kromě toho je motor 1,5 TSI k dispozici také s mildhybridní technologií, která se tak u modelu Superb objevuje poprvé. Dále jsou v nabídce dva další benzinové motory a dva naftové motory. Vrcholná benzinová verze s výkonem 195 kW (265 k) a vrcholná naftová verze s výkonem 142 kW (193 k) jsou standardně dodávány s pohonem všech kol. Nová generace adaptivního podvozku DCC+ kombinuje komfort a jízdní dynamiku. Matrix-LED přední světlomety druhé generace umožňují ještě lepší osvětlení vozovky.

Výroba v Bratislavě

Zcela nový Superb Combi, vyráběný v závodě koncernu Volkswagen v Bratislavě, navazuje na úspěch svých předchůdců. Škoda Auto poprvé nabídla verzi kombi jako součást druhé moderní generace modelu Superb v roce 2009. Ve třetí novodobé generaci obliba této karosářské verze ještě více vzrostla, verze Combi měla podíl přibližně 57 % z celkového počtu takřka 866 000 vyrobených vozů Superb. Superb Combi také přispěl k mnoha mezinárodním oceněním, která modelová řada Superb získala.

Foto: ŠKODA Auto

Cena rozhodně není pro každé

Cena nového Superbu začíná na částce 935.000,- Kč, špičková výbava L&K pak na částce 1.135.000,-Kč. Když se ale trochu rozparádíte s příplatkovou výbavou, můžete od automobilky dostat fakturu i na částku 1.430.000,-Kč (verze 2,0 TDI 142 kW, metalíza, nezávislé topení, tažné zařízení, 19“ kola, a další doplňky). No, ze Škodovky už dávno není auto pro každého. Škoda…

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.