Policie nepomohla, tak problém s arogantními řidiči vyřešil po svém. Hrozí mu za to pokuta až 30 tisíc korun

Foto: Ilustrační: Jan Smékal

Pražskému pekaři neustále parkovala cizí vozidla před nakládací rampou jeho provozovny. Policie nepomohla, tak přišel na způsob, jak si volno před rampou zajistit. Teď mu za to ale hrozí pokuta 30 tisíc korun.


Před necelým rokem jsme na našich stránkách psali o pražském pekaři, který se denně potýkal s neukázněnými řidiči, kteří neoprávněně parkovali před nakládací rampou jeho provozovny. Velmi obtížně tak dostával zboží od dodavatelů do provozovny. Také expedice výrobků z jeho pekárny k zákazníkům byla někdy velmi komplikovaná. Přivolaná policie už často pachatele přestupku na místě nezastihla a situace se tak většinou další den opakovala. Podnikatel proto vymyslel plán, jak řidiče od neoprávněného parkování odradit.

Platím městu za zábor místa, a přesto tam každý den někdo cizí parkoval. Často jsme proto nosili přepravky s pečivem i do vedlejší ulice, kde jsem našel volné místo na zaparkování svoji dodávky
Marek T.; Pekař z Prahy

Na konstrukci u nakládací rampy zavěsil velké balení oleje na smažení a připevnil k němu cedulku, že obsah láhve skončí na čelním skle toho auta, které před rampou neoprávněně zaparkuje. Finta fungovala a místo před rampou zůstávalo prázdné. „Párkrát tam sice někdo zastavil, ale auto mělo zahraniční RZ, tak jsem to nechal být“, popisuje podnikatel svoji zkušenost s fintou s olejem. Jednou ale olej na auto vylil. A hned bylo zle.

Asi před dvěma měsíci začalo před rampou parkovat starší BMW s mimopražskou značkou. Poprvé jsem to nechal být, ale postupem času tam tohle auto začalo parkovat skoro denně“, říká pekař. A tak jednoho dne láhev oleje na auto skutečně vylil. Podle pekaře Marka se asi za dvě hodiny objevil v provozovně majitel BMW a domáhal se jeho vyčištění. Po krátké diskuzi mezi oběma muži zavolal řidič BMW policejní strážníky, kteří situaci vyřešili pokutou pro oba provinilce. A pro oba stejně. Každý měl údajně zaplatit pokutu ve výši tisíc korun.

Řidič BMW dostal pokutu za porušení zákazu zastavení, pekař Marek potom za znečištění veřejného prostranství. Jenže pekař si to poněkud zkomplikoval. Pokutu totiž odmítl uhradit, takže strážníci poslali jeho přestupek (a o přestupek se skutečně s nejvyšší pravděpodobností jedná) k vyřešení ve správním řízení. A tam hrozí pokuta až do výše 30 tisíc korun.

Pekař se obhajuje tím, že nejde o veřejné prostranství, když platí poplatek za zábor, že je na daném místě zakázáno parkovat a že hříšníky na možnost polití skla upozornil výstražnou tabulkou. Co myslíte, měl by pekař zaplatit tisícikorunovou pokutu, nebo riskovat pokutu až 30 tisíc ve správním řízení? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.