Policie nepomohla. S arogantně parkujícími řidiči před svým obchodem se tedy vypořádal po svém

Foto: Pixabay

Denně se potýkal s arogantními řidiči, kteří neoprávněně parkovali před nakládací rampou do jeho obchodu. Policie byla krátká a tak se s problémem vypořádal po svém. Od té doby má klid a před rampou volno


Marek T. provozuje v centru Prahy malou pekárnu a obchod s potravinářským zbožím. Denně mu do obchodu dodavatelé vozí čerstvé zboží, které vykládají na nakládací rampě s výtahem. Stejným způsobem zároveň Marek několikrát denně expeduje čerstvé pečivo, které vozí do blízkých cukráren a několika restaurací a hotelů. Před rampou má vyhrazené parkoviště, za které řádně platí. Jenže není den, aby na vyhrazeném místě nezaparkoval nějaký arogantní řidič.

Kolegové mají před rampou napsáno, že za neoprávněné parkování hrozí odtah vozu. Toho se ale nikdo nebojí. Já proto pohrozil něčím úplně jiným a funguje to stoprocentně
Marek T.; Obchodník, Praha

Vždy, když se to stalo, zavolal policii, ta za několik desítek minut přijela a zavolala odtahovku. To ale pouze v tom případě, že řidič do té doby nestihl odjet. Když tam auto i po příjezdu policie stálo, čekalo se na odtahovku, která ovšem přijela mnohdy až za hodinu nebo i delší dobu. „Nezřídka tak byla nakládací rampa blokována i více než tři hodiny,“ říká Marek, který se nakonec rozhodl k radikálnímu kroku a vzal řešení problému do svých rukou.

Marek na kovovou konstrukci, která stojí před rampou, pověsil velké balení rostlinného oleje s nápisem „V případě neoprávněného parkování skončí obsah této láhve na vašem předním skle“. Podle Marka se v následujících třech měsících pouze dvakrát přihodilo, že na vyhrazeném místě někdo zaparkoval. „V obou případech to byly vozy se zahraniční SPZ, obešlo se to tedy bez trestu,“ říká se smíchem Marek, který tímto netradičním způsobem řešení inspiroval i další kolegy.

Je ale takové řešení v pořádku? Samozřejmě, že není. Jestliže by Marek olej na sklo skutečně někomu nalil, mohl by se tím dopustit spáchání trestného činu Poškozování cizí věci podle § 228. „Poškozování“ totiž neznamená jenom zničení ale také učinění věci tzv. „neupotřebitelnou“. Znění zákona je totiž toto: Kdo zničí, poškodí nebo učiní neupotřebitelnou cizí věc, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Jak se na postup Marka díváte? Také byste v jeho kůži polili čelní sklo hříšníka olejem? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.