Pomáhat a chránit? Stovky upravených aut se proháněly pod okny policejního ředitelství. Bez postihu

Lamborghini
Foto: Pixabay

Že pod svícnem je asi skutečně největší tma, to dokázalo téměř 200 majitelů vytuněných aut, kteří o víkendu zablokovali Nuselský most v Praze a v podstatě pod okny policejního ředitelství si na něm uspořádali závody.


Uznávám, že tenhle článek může vypadat jako laciný aprílový žertík. Opak je ale pravdou. Přibližně 150 majitelů různě upravených aut se minulý víkend sjelo do Prahy, aby v noci ze soboty na neděli udělali na pražském „Nuseláku“ skutečně pořádný „čurbes“. Policie neudělala v podstatě vůbec nic a nechala si přímo pod okny svého ředitelství prohánět upravená auta jako ve filmu „Rychle a zběsile“.

Policie na mostě nezasáhla. Proč?

Jakkoliv policie na svém webu píše, že „Policie České republiky v rámci řady srazů tuningových vozidel, které se v průběhu roku konají napříč republikou, vždy přijímá odpovídající bezpečnostní opatření, a to s cílem zajistit veřejný pořádek, bezpečnost účastníků silničního provozu a zamezit případným protiprávním jednáním zejména na úseku bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,“ nevypadá to, že by v tomto případě nějak aktivně zasáhla.

Provoz na Nuselském mostě byl zastaven

Pro Pražany a návštěvníky Prahy, kteří denně přes Nuselský most jezdí, to byla naprosto nepochopitelná situace. Policie sice v tiskové zprávě uvádí, že auta z Prahy nejprve odjela do Jičína, odkud však část vozidel následně zamířila zpět do Prahy, kde dle kamerových záznamů na tři minuty zastavila provoz na Nuselském mostě. Na tuto situaci údajně pražští policisté reagovali na základě přijatého oznámení vysláním hlídek na místo.

Závody přímo pod okny policejního ředitelství

Ať tak, či tak, žádná skvělá vizitka policie tohle tedy rozhodně není. Nechat po Praze řádit 150 řidičů, kteří si z jedné z nejdůležitějších pražských silnic udělají závodní dráhu, navíc pod okny policejního ředitelství, to je skutečně ostuda. A nic na tom nezmění ani informace ze včerejší tiskové zprávy, kterou v této souvislosti policie vydala.

Pomáhat a chránit?

Ve zprávě se píše následující: „V současné době policisté vyhodnocují všechny dostupné materiály a kamerové záznamy a zjišťují totožnost účastníků, kteří porušili předpisy tak, aby jejich počínání mohlo být následně řešeno v rámci přestupkového, respektive správního řízení, k čemuž mohou výrazně dopomoci také údaje získané v rámci již zmíněné kontroly.“ Takhle asi podle policistů vypadá heslo „Pomáhat a chránit“ v praxi.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.