Poslední věta před kotrmelcem do příkopu? „Poslouchá mě na slovo…“

Foto: Vít S.

Nejčastější věty před dopravní nehodou bývají typu: „To stihnu“, případně „Tam se vejdu“. Cyklista z Benátek nad Jizerou měl ale jednu originální: „Poslouchá mě na slovo…“


I cyklista musí na silnici dodržovat dopravní předpisy. Tedy nejen sledovat provoz a dopravní značení, ale také dodržovat předepsaný způsob jízdy. Jak říká nprap. Policie ČR Dana Ladmanová, cyklista nesmí jet bez držení řídítek, držet se jiného vozidla, vést za jízdy druhé jízdní kolo, ruční vozík, psa nebo jiné zvíře a vozit předměty, které by znesnadňovaly řízení jízdního kola nebo ohrožovaly jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích. Při jízdě musí mít cyklista nohy na šlapadlech.

Pes se asi lekl auta, cuknul vodítkem a chlapík skončil v příkopu. Vypadlo to jako z grotesky, ale nic příjemného to nebylo
Vítek S.; Benátky nad Jizerou

Povinností cyklisty je zároveň „neohrozit“ ostatní účastníky silničního provozu, tedy počínat si tak, aby jinému účastníkovi silničního provozu nevzniklo žádné nebezpečí. Cyklista ale nesmí ostatní účastníky silničního provozu ani „omezit“, což znamená počínat si tak aby jinému nebylo nijak překáženo. 

Ani jedno z výše uvedeného však nedodržel cyklista, který projížděl v okolí Benátek nad Jizerou na kole a vedl při tom psa. Kamera našeho čtenáře zachytila zmíněného cyklistu, který měl na ruce navlečené vodítko, na kterém vedl většího psa. „Přede mnou ho předjížděla dvě auta, chlápek trochu kličkoval, ale nijak výrazně. Zdálo se, že pes je na takové výlety zvyklý“, popisuje situaci Vítek S. a pokračuje: „Jakmile jsem je ale předjel, viděl jsem ve zpětném zrcátku, jak pes začal nějak víc utíkat a po nějakých padesáti metrech stáhl chlapíka do příkopu. Buď tam viděl zajíce, nebo se něčeho lekl“. 

Podle Vítka, který ihned zastavil a šel se podívat, zda je cyklista v pořádku, byl příkop docela hluboký. „Ale ještě než jsem k nim došel, tak už pán seděl zase na kole a volal, že ho pes poslouchá na slovo. Asi ale zapomněl na jaké“, vtipkuje řidič Vítek. Kdyby však cyklistu u vedení psa na vodítku přistihla policie, pokuta by ho jistě neminula. Podobné „excesy“ cyklistů pak také nastolují otázku, jestli by si cyklisté neměli platit povinné ručení, pro případ, že by způsobili při dopravní nehodě škodu jiné osobě. 

Jak se na podobné chování cyklistů díváte? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.