Jestli máte všech pět pohromadě, tuhle hloupost na silnici nikdy neuděláte

Foto: Jiří K.

Téměř sebevražednou misi předvedla na dálnici D10 řidička stříbrné Octavie, která zastavila v odstavném pruhu. Všechno udělala špatně a od tragédie jí dělilo jen několik desítek centimetrů.


Někteří řidiči jsou schopni na silnici udělat věc, nad kterou si ostatní mohou nepochopením vykroutit krk. Nám se v redakci sešly takové neuvěřitelné „kousky“ hned dva. „Asi 100m přede mnou jela řidička, kterou znám z vedlejší vesnice. Najednou vidím, jak brzdí, má puštěné výstražné blinkry a zastavuje uprostřed jízdního pruhu. Ani nezajela ke krajnici“, popisuje nebezpečnou situaci kolega z redakce našeho sesterského webu CestyAvýlety.cz Marek Brunner a pokračuje: „Říkám si, že má asi defekt a tak jsem za ní zastavil. Přijdu k okénku a vidím, že telefonuje. Prý zastavila, protože nemá handsfree. Tak tohle opravdu nevymyslíš“.

Ta holčička vyskočila z auta a vypadalo to, že nám vběhne rovnou pod kola
Jiří K; Praha

Marek touto historkou reagoval na email, který nám v neděli poslal Jiří K., čtenář našeho webu. Popisuje v něm totiž velice podobnou situaci z dálnice D10, kterou zaznamenal na palubní kameru. Na videu je v odstavném pruhu vidět stojící Octavia, u které se najednou otevřou zadní dveře, ze kterých vyběhne asi pětiletá holčička. Řidička na poslední chvíli stihne holčičku jen tak tak přitáhnout zpět k autu. Stačilo však málo a mohlo dojít k neštěstí.

Přitom zákon 361/2000 ve svém paragrafu 36 hovoří zcela jasně, když říká, že "Řidiči je na dálnici zakázáno a) zastavení a stání jinde než na místech označených jako parkoviště. Při nouzovém stání podle § 26 odst. 3 musí vozidlo stát na krajnici, a jen není-li to možné, na vozovce. Takové vozidlo musí řidič vždy označit jako překážku provozu na pozemních komunikacích; jde-li o motorové vozidlo povinně vybavené přenosným výstražným trojúhelníkem, musí řidič umístit trojúhelník podle § 26 odst. 3".

V tomto případě zastavila řidička pravděpodobně v rozporu s výše uvedeným zákonem, což by se možná dalo pochopit, jestliže holčička měla například nějaký akutní zdravotní problém. Co se ale pochopit nedá, je to, že řidička nechala dítě vystoupit směrem do vozovky. To byl naprosto neodpustitelný hazard nejen s jejím zdravím, ale také se životem. Srážka vozidla, jedoucího byť „jen“ stokilometrovou rychlostí, s dítětem by bezpochyby skončila fatálně.

Ve světle tohoto faktu je možná lepší nechat si auto poblinkat, co myslíte? Jaký máte názor na chování řidičky z titulní fotografie? Napište nám do diskuze.  

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.