Přísně tajné: Kde se rodí prototypy nových škodovek

Foto: Škoda Auto

Do budovy, kde vznikají testovací vozy a prototypy značky Škoda, se běžně nedostane ani každý zaměstnanec automobilky. Vozy totiž musí zůstat co nejdéle, nebo i napořád, utajené.


Testovací vozy a prototypy budoucích modelů mají zůstat co nejdéle nebo i napořád utajené. Někde se ale vyrobit musí. Nově k tomuto účelu oddělení Stavby prototypu a modelu slouží zbrusu nové pracoviště centra Technického vývoje v Mladé Boleslavi. Ve videu na titulní stránce www.testyojetin.cz se jím exkluzivně můžete projít i vy: 

Nová budova disponuje vybavením pro virtuální realitu a nabízí 168 pracovních míst a 13 zasedacích místností
David Vaněk; vedoucí Oddělení stavby modelů a prototypů

Nová třípatrová budova je vlastně taková automobilka v automobilce. Pod jednou střechou se tu nachází sklad dílů, svařovna, lakovna, i konečná montáž vozu. Svařovna navíc dostala „rozšíření“ v podobě inovačního centra, které zkoumá nové spojovací techniky karosářských dílů. Součástí pracoviště jsou i zkušební válce s rychlostmi až 300 km/h. 

"Vysoký stupeň automatizace umožňuje agilnější procesy a výrazně zvyšuje kapacitu pro stavbu zkušebních vozů a prototypů. Nová budova disponuje vybavením pro virtuální realitu a nabízí 168 pracovních míst a 13 zasedacích místností. Výroba vozů se pak soustředí na 14 tisících metrech čtverečních,“ popisuje vedoucí oddělení Stavby modelů a prototypů David Vaněk. 

To vše snižuje nutnost prototypy nebo jejich části přesouvat, což šetří čas, náklady (mimochodem díky novému centru se neprojezdí na 1 800 litrů paliva ročně, což odpovídá pěti tunám emisí CO2), ale také se snižuje možnost, že by přeci jen mohl někdo nepovolaný utajovaný vůz spatřit nebo dokonce vyfotit. Za použití nejmodernější techniky jako jsou speciální roboti, 3D skenování, virtuální realita nebo laserová komora by tu teď pod přísným utajením mělo vznikat až 300 testovacích vozů a 120 prototypů ročně.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.