Procházel se po Jižní spojce, jako by se nechumelilo. Po pár metrech vběhl mezi auta

Foto: Jan Smékal

Černá můra všech řidičů, to je chodec pobíhající po silnici. Jeden takový podivín nedávno pobíhal po pražské Jižní spojce u Černého mostu, kde v okamžiku, kdy se rozhodl vběhnout do vozovky, způsobil velký zmatek.


Jsou silniční úseky, kde vás chodec ve vozovce pravděpodobně příliš nepřekvapí. Třeba na okresce blízko rybníku, kam se chodí místní koupat, nebo například na podzim v blízkosti lesů, kde se zase pohybují houbaři. Řidiči s tím tak nějak počítají a ke kolizním situacím na takových místech proto většinou nedochází. Jiné to je ovšem na silnicích, kde by se chodci vůbec vyskytovat neměli. Řidiči je tam totiž vůbec neočekávají. Takovými úseky jsou například dálnice, rychlostní komunikace, nebo také  pražská Jižní spojka. Ale i na takových silnicích se můžete s chodcem potkat. Moc příjemné setkání to ale většinou nebude.

O tom se přesvědčili i řidiči na pražské Jižní spojce v okolí Černého mostu. Je to sice úsek, kde je omezená rychlost na 80km/h, nicméně i to je dost vysoká rychlost na to, aby se chodec po takové komunikaci mohl bezpečně pohybovat. A je úplně jedno, jestli to je řidič, který měl defekt, nebo dělník z okolní stavby. Přesto se jeden takový „výtečník“ na silnici pohyboval. Šel směrem k Černému mostu, aby se po chvíli rozhodl, že přeběhne do středového pásu.

Jenže asi příliš neodhadl rychlost jedoucích vozidel a způsobil tak řidičům velké překvapení. Mnoho z nich ho zahlédlo až na poslední chvíli a museli prudce brzdit. Tím překvapili řidiče za sebou a tak dále. Naštěstí k žádné nehodě nedošlo a chlapík zmizel kdesi v dáli. Riskoval ale nejen svůj život, ale také vysokou pokutu.

Zákon o provozu na pozemních komunikacích v § 35 totiž jednoznačně říká, že na dálnici je dovolen provoz pouze motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost není nižší než 80 km/h. V úseku dálnice procházejícím obcí je dovolen i provoz motorových vozidel a jízdních souprav pro veřejnou hromadnou dopravu, jejichž nejvyšší povolená rychlost není nižší než 65 km/h. Mimo obslužná zařízení dálnice je ostatním účastníkům provozu na pozemních komunikacích zakázán vstup na dálnici, chůze a jízda po dálnici.

Potkali jste někdy chodce na dálnici, nebo na nějaké jiné rychlostní komunikaci? Jak jste reagovali? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.