Psychopat za volantem řádil na pražské Jižní spojce. Po 500 metrech ale dojel

Foto: Pavel D.

To, co si dovolil řidič „vytuněné“ Octavie na pražské Jižní spojce v rychlosti cca 100 km/h hraničilo, dle laického názoru kolegů v naší redakci, s trestným činem obecného ohrožení. Bohužel, takových psychopatů není na českých silnicích zrovna málo.


Běžné páteční ráno. Ranní špička se projevuje především na příjezdech do Prahy a na všem známé Jižní spojce. V pravém pruhu kamióny, v levém se rychlostí cca 80 km/h „valí“ ti, co ještě nedorazili na konec kolony. Opatrnost je, především ráno, rozhodně namístě. Jižní spojka je totiž v jednom ohledu zrádná. V jednu chvíli se zdá, že je v pohodě průjezdná, aby za pár desítek metrů stála. Už nejeden spěchající řidič na toto doplatil.

Jel jsem cca 80 km/h v levém pruhu, předjížděl jsem pomalejší kamióny, když v tom mě snad stovkou předjel nějaký psychopat levým odstavným pruhem
Pavel; řidič Praha

Foto: Pavel D.V levém pruhu jel to páteční ráno i Pavel, jeden z našich čtenářů, který na svoji palubní kameru zaznamenal opravdu brutální přestupek řidiče tmavé Octavie. Tomu se totiž asi zdálo, že Pavel jede v levém pruhu příliš pomalu, i když podle GPS v palubní kameře byla Pavlova rychlost v době spáchání přestupku 74 km/h. Levým odstavným pruhem ho totiž předjel řidič tmavé Octavie. Podle Pavla musel jet rychlostí kolem 100 km/h.

Foto: Pavel D.Jak Pavel celou situaci popisuje? „Jel jsem cca 80 km/h, v pravém pruhu byly pomalejší kamióny, a ten blázen projel snad stovkou mezi mnou a svodidly. Jeho rychlost pochopitelně odhaduji, i když asi není důležité, jestli jel 85 km/h, nebo 110 km/h. Prostě předjížděl, jako kdyby měl v sobě snad nějakou drogu, nebo láhev vodky. Úplný blázen. Video jsem předal policii, protože tohle si myslím, že už je vážně přes čáru“.

Foto: Pavel D.Jízda v odstavném pruhu je nepřípustná v každém případě. Zatímco v případě poruchy je samozřejmé, že řidič porouchaného vozu nějakou dobu odstavným pruhem jede, než zcela zastaví, předjíždění odstavným pruhem, navíc tím levým, v rychlosti atakující hranici 100 km/h, může být za určitých okolností skutečně považováno za obecné ohrožení. Z videa je navíc jasně patrné, že řidič Octavie jel skutečně na hraně. A co tímto nebezpečným manévrem získal?

Podle Pavla vůbec nic: „Přibližně za 500 metrů musel zastavit, protože dojel na konec kolony, která se pak pomalu sunula až k Europarku. V jednu chvíli jsem stál asi dvě auta za ním, myslel jsem, že vystoupím a vytáhnu ho ven, ale přítelkyně mi to rozmluvila. Kdo ví, co to bylo za psychopata. Snad si na něj policie posvítí“, ukončuje Pavel.

Jak se na podobný přestupek díváte? Napište nám do diskuze.

Psychopat za volantem řádil na pražské Jižní spojce. Po 500 metrech ale dojel

Pavel D.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.