Řidič Audi si na D10 agresivně vynucoval průjezd protisměrem. Kamióňák si to líbit nenechal

Foto: Šimon F.

Agresivita řidičů na českých silnicích stoupá. Přesvědčil se o tom i řidič kamiónu v zácpě na dálnici D10. Řidič osobního vozu ho totiž nutil uvolnit nájezd na dálnici, ačkoliv jel v protisměru


Několikahodinová zácpa na dálnici kvůli dopravní nehodě není rozhodně nic příjemného. Někteří netrpěliví a arogantní řidiči to před časem na dálnici z Mladé Boleslavi do Prahy řešili otočením do protisměru, aby po několika stovkách metrů sjeli z dálnice nájezdem. Kličkovali mezi osobáky, ale téměř na konci své poutě narazili na kamion, který vyjel ze zmíněného nájezdu.

Projelo kolem mě asi dvacet aut, která se otočila do protisměru a sjížděla nájezdem, potom přijel ten kamión a ucpal to
Šimon F; Autor fotografie, Praha

Prvních pár řidičů se ještě vedle kamiónu stačilo nacpat. Ten poslední, řidič bílého SUV Audi, ale přijel pozdě, a mezi kamión a auto, ze kterého je úvodní fotografie, se již nevešel. Místo toho, aby připustil, že se choval, stejně jako ostatní řidiči, kteří takto řešili zdržení na dálnici, přinejmenším neslušně, začal na řidiče kamiónu troubit a gestikulovat. Řidič kamiónu zůstal ledově klidný. Mohl sice popojetím o necelé dva metry uvolnit audině místo, ale neslušné chování jejího řidiče ho přimělo k opačnému kroku.

S dlouhým kamiónem totiž o necelý metr popojel dopředu a stočil kabinu blíže ke svodidlům. Řidič Audi tak zůstal uvězněn v jakémsi „zálivu“ mezi kamiónem a svodidly, a nemohl jet ani dopředu ani dozadu. Podle slov autora fotografie byl nezodpovědný řidič takto uvězněn necelé dvě hodiny, po kterých se kolona konečně začala rozjíždět. Policie se však údajně během těchto dvou hodin na místě neukázala. Pokuta by byla jistě vysoká.

Jde totiž o jeden z nejzávažnějších dopravních přestupků. Zákon říká, že za spáchání dopravního přestupku "Couvání, otáčení nebo jízda v protisměru na dálnici" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému. Tento přestupek navíc nelze řešit na místě, ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 5.000 – 10.000 korun. Za spáchání tohoto přestupku lze udělit i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měsíců až 1 rok.

Jak se díváte na otáčení na dálnici? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.