Češi jsou smutní. Škoda Slavia se představí již ve čtvrtek, ale oni v ní jezdit nikdy nebudou

Foto: ŠKODA Auto

Podle prvních obrázků to bude vizuálně hodně povedené auto. Škoda, že na evropských silnicích model Slavia asi nikdy neuvidíme. Minimálně české publikum by totiž takové auto určitě přivítalo


Stejně jako SUV Kushaq je totiž nová Škoda Slavia výsledkem projektu INDIA 2.0, v rámci kterého převzala česká automobilka zodpovědnost za působení koncernu Volkswagen na indickém trhu. Její uvedení na trh se odehraje již tento čtvrtek v 9:30 SEČ, ale český zákazník bude asi jenom slintat závistí. Na českém trhu se totiž Škoda Slavia neobjeví. Alespoň to není v tuto chvíli v plánu.

Škoda Slavia je totiž šitá na míru potřebám indických zákazníků a stojí na platformě MQB-A0-IN. I pro tento vůz platí, že byl vyvinut s důrazem na vysoký podíl lokálně dodávaných dílů. Škoda Slavia je zároveň jedním ze čtyř vozů aktuální koncernové modelové ofenzívy na indickém trhu.

Ještě před premiérou zveřejnila ŠKODA Auto první skici vozu, které ukazují jeho dynamické pojetí. Zároveň však Škoda Slavia nezapomíná na praktičnost, a tak zákazníkům nabídne bohatý vnitřní prostor a řadu Simply Clever prvků. A tady jsme opět u velkého povzdechu. Český zákazník by určitě kvality a užitnou hodnotu nové škodovky náležitě ocenil. Současná produkce značky, která směřuje na evropský trh, je podle mnohých zákazníků příliš přetechnizována a tedy i předražena. Nová generace modelu Fabia, resp. ceny lépe vybavených verzí, hovoří za vše.

Samotné jméno vozu odkazuje na dědictví automobilky ŠKODA. Označení Slavia používali zakladatelé firmy Václav Laurin a Václav Klement pro svá první jízdní kola a později i pro motocykly. Škoda Slavia tak vzdává hold tradici a zároveň je znamením začátku nové éry automobilky ŠKODA Auto na indickém trhu.

Líbí se vám nová Škoda Slavia? Chtěli byste, aby se prodávala i na českém trhu? Napište nám do diskuze, kolik by podle vás takové auto mělo stát.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.