Řidič Tesly si ve 140km/h sklopil sedadlo, zapnul autopilota a ulehl ke spánku

Foto: topspeed.com

Kanadská policie zaregistrovala Teslu Model S uhánějící po dálnici rychlostí 140km/h. Na tom by asi nebylo nic divného, kdyby obě přední sedadla nabyla sklopena do téměř vodorovné polohy.


Řidič Tesly a jeho spolujezdec leželi na zcela sklopených předních sedadlech a spali. Auto přitom uhánělo po dálnici rychlostí 140km/h. Auta si všiml jeden z řidičů, který byl Teslou předjet a ihned uvědomil dálniční policii. Jak kanadská policie Teslu zastavila, není zřejmé, ale podle informací dostal řidič Tesly pokutu nejen za překročení rychlosti, ale také za to, že se nevěnoval řízení. Celá situace sice neměla za následek žádnou dopravní nehodu, je ale s podivem, že soudného člověka napadne, byť ve voze s vyspělým autonomním řízením, rozjet se na rychlost 140km/h a ulehnout ke spánku. Hazarduje nejen se svým zdravím, ale i se zdravím a životy ostatních účastníků provozu. Jak ale ukazují zprávy z celého světa, takových bláznů se na silnicích objevuje čím dál tím více. A zajímavé je, že vždy sedí ve voze Tesla, ačkoliv v současné době i další značky disponují modely s více či méně vyspělým systémem autonomního řízení. Že by nějaká „Tesla diagnóza“ ? Zajímavé by bylo zjištění, jaké postupy může policie zvolit, když takové vozidlo chce zastavit, ale židič nereaguje, protože spí. Střelba do pneumatik? Zastavení vozidla na dálku? Je mnoho nedořešených věcí a takové chování majitele vozu by mělo skončit přísnějším postihem než pouhou pokutou.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.