Rvačka v autobazaru kvůli Octavii za 20 tisíc korun skončila pro vítěze bitky hodně špatně

Foto: Jiří Soukup

Aby se kvůli skoro nepojízdnému vraku někdo v autobazaru popral, to se vidí málokdy. Situace z jednoho autobazaru v jižních Čechách je navíc o to absurdnější, že vítěz bitky s autem stejně neodjel


Levné ojetiny jsou aktuálně velmi nedostatkovým zbožím. Co se dříve prodávalo za 50 tisíc, stojí dnes klidně 70, a co se odváželo na vrakoviště, to se dnes bez problémů prodá i za více než 20 tisíc korun. Příkladem může být Škoda Octavia z roku 1998, kterou jeden jihočeský prodejce nabízel za cenu 19.900,- korun. Auto podle něj stálo v bazaru bez povšimnutí asi dva měsíce, nicméně minulý měsíc se u něj sešli v jednu chvíli dva zájemci.

Prodávám auta přes dvacet let, ale tohle jsem v životě nezažil. Váleli se po zemi, jak kdyby to bylo Porsche
Vladimír P.; Autobazar jižní Čechy

Nutno podotknout, že Octavia měla najeto skoro půl miliónu kilometrů, byla omlácená a zrezlá snad všude, kde to jen šlo, a interiér vypadal tak, že posadit se do něj se dalo snad jenom v pracovních montérkách. Podle prodejce, který vzal auto od původního majitele zadarmo v rámci „protiúčtu“, se o Octavii několik týdnů nikdo nezajímal, a už to vypadalo, že ji nabídne na náhradní díly, aby za ni alespoň něco utržil.

Před pár dny se ale u auta objevili dva zájemci ve stejný čas a oba chtěli zkušební jízdu. Jenže se nemohli dohodnout, kdo byl u auta dřív a kdo tedy vyrazí jako první Octavii projet. Ani jeden z nich nechtěl svolit s tím, že pojede jako druhý a tak došlo ke strkanici, kdy oba zájemci skončili potupně na zemi. „Nechal jsem je, ať si to vyřídí sami, přišlo mi to dost ujetý kvůli takovému vraku,“ říká Vladimír P., který ojetá auta prodává již přes dvacet let. Jeden ze zájemců následně s nadávkami z autobazaru odešel, druhý dál trval na zkušební jízdě.

Celá historka ale skončila jako v laciném béčkovém filmu. „Vítěz“ se zkušební jízdy nakonec vůbec nedočkal. Při pokusu o nastartování se totiž ukázalo, že auto má nejen úplně vybitou baterii, ale také nefunkční startér. Zkušební jízda se nakonec tedy vůbec nekonala, ale zájemce o auto ho nakonec stejně koupil. Dohodl se prodávajícím na ceně 10 tisíc korun a auto si v dalších dnech odvezl. Po pár dnech ho ale chtěl reklamovat, protože problém nebyl jenom ve startéru a baterii, ale také s motorem, který měl prasklou hlavu. Jenže auto si koupil na náhradní díly, takže s reklamací neuspěl.

Kvůli jakému autu byste byli schopni se porvat? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.