Rychlost nade vše. Pražské policisty ostatní přestupky příliš nezajímají. Měřit je snadné a rychlé

Foto: Jan Smékal

Pomáhat a chránit, nebo za co nejkratší dobu vybrat na pokutách co nejvíce peněz? Při pohledu na pražské ulice se někdy může skutečně zdát, že dopravní policie jde spíše tou druhou cestou.


Píšeme o tom v poslední době čím dál tím častěji. Najezdíme každoročně po českých silnicích desítky tisíc kilometrů a zdá se nám, že policie se ze silnic v podstatě vypařila. S tím souvisí i náš subjektivní pocit, že agresivita řidičů na českých silnicích stoupá. Stejně tak jako počet přestupků, které někteří řidiči zcela bezostyšně páchají. A nemluvíme jen o těch „neškodných“ přestupcích, jakým je třeba špatné parkování. Mluvíme především o těch skutečně závažných, jako je například jízda na červenou, otáčení se na světelné křižovatce do protisměru, nedání přednosti v jízdě, nedovolené předjíždění, nebo překročení nejvyšší povolené rychlosti.

A právě měření rychlosti je asi tou nejčastější aktivitou, kterou dopravní policie provádí, a která je nejvíce vidět. Ne, že by snad bylo špatně „lovit“ na dálnici blázny, kteří jedou rychlostí 200km/h, ale vybírat si v Praze místa, kde je „padesátka“ spíše šikanou, než cokoliv jiného, nám přijde nefér. Tím spíše, když se o pár set metrů dál odehrává jeden „brutální“ přestupek za druhým.

Mluvíme například o Průmyslové ulici v Praze, kde je na dvouproudové komunikaci směrem do Hostivaře omezena rychlost na 50km/h. Policie tam ráda stojí, protože stačí pár sekund a mají hříšníka uloveného. Z vlastní zkušenosti musíme říci, že v okamžiku, kdy není komunikace plná aut, je velmi obtížné rychlostní limit dodržet. To ale v žádném případě neznamená, že bychom překračování rychlosti schvalovali.

Mrzí nás však, že policisté pokutují každého řidiče, který, byť i jen o pár kilometrů, rychlostní limit překročí, a jen pár set metrů zpátky se na křižovatce s Černokosteleckou ulicí, a potom před čerpací stanicí Tank ONO, odehrávají ty nejhorší přestupky vůbec. Například jízda na červenou, otáčení do protisměru přes dvojitou bílou čáru k pumpě, stání v křižovatce, průjezd jednosměrkou u pumpy kvůli ukrácení čekání na semaforech, atd… Ostatně počet nehod na těchto místech hovoří za vše. Policii jsme tam ale hlídkovat neviděli nikdy.

Je fajn, že policie hlídá řidiče, aby na padesátce nejezdili šedesát, nedej bože ještě rychleji. Nic proti tomu. Ale bylo by ještě více fajn, kdyby se policie nesoustředila pouze na měření rychlosti. Stačí si kdykoliv projet Prahu z jednoho konce na druhý aby ti, kdo podobné kontroly nařizují, přišli na to, že překračování rychlosti rozhodně nebude v Praze tím největším problémem.

Přečtěte si: A pak že to nejde. Česká policie by se od té německé mohla učit

Jak se na činnost dopravní policie v Praze díváte vy? Napište nám do diskuze. A jestli se vám článek líbí, pošlete jej někomu, o kom si myslíte, že by ho mohl zajímat.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.