S řešením od společnosti Benincà CS můžete pustit na pozemek uklízečku nebo řemeslníka klidně i od moře

ovladac-garaz-vrata-beninca
Foto: Jiří Soukup

Otevírat vjezdovou bránu, nebo třeba garážová vrata, dálkovým ovládáním, to už dávno není nic neobvyklého. Na českém trhu se ale čím dál tím více objevují chytrá řešení, která umožňují otevřít bránu i když je majitel pozemku tisíce kilometrů daleko.


Otevírat vjezdovou bránu, nebo třeba garážová vrata, dálkovým ovládáním, to už dávno není nic neobvyklého. Na českém trhu se ale čím dál tím více objevují chytrá řešení, která umožňují otevřít bránu i když je majitel pozemku tisíce kilometrů daleko.

Nemusí se ale vždy jednat o situaci, kdy je potřeba otevřít vjezdovou bránu z chorvatské pláže. Taková nutnost totiž může nastat každý den. Například jste si objednali dovoz zboží a kurýr přijel o trochu dříve, než bylo domluveno, nebo jste se naopak zdrželi vy v dopravní zácpě. Co teď? Říci kurýrovi „pardon, nejsem doma, přijeďte zítra, nebo to hoďte přes plot“? Chytré řešení, které nabízí například společnost Benincà CS, situaci vyřeší. Bránu totiž otevřete i na dálku. Z auta, se kterým stojíte v zácpě, nebo od moře. To je úplně jedno.

A jak to celé funguje?

Mobilní telefony nás v dnešní době provázejí vždy a všude. Na trhu je stále více nových řešení pro chytrou domácnost, která využívají pohodlné ovládání chytrým telefonem. Výrobci automatických motorových pohonů pro garážová vrata a brány, mezi které patří také italská společnost Benincà, vyvinuli systém, který umožňuje otevření brány jediným stisknutím tlačítka, nebo spíše jediným dotykem obrazovky na mobilním telefonu nebo tabletu. Díky novým technologiím se majitelé elektrických bran mohou těšit na další vymoženosti. Možnost zavírání a otevírání vjezdové brány po telefonu a plánování otevírací a zavírací doby pomocí k tomu určené aplikace nebo jiného systému se v systémech chytré domácnosti stane standardem. Stačí kliknout a brána se ve zvolený okamžik otevře i zavře.

Stačí být v dosahu GSMnebo WiFi sítě, a technika se o vše postará. WiFi modul totiž umožňuje nejen sledovat stav brány, ale také ovládat další zařízení. Například osvětlení, rolety, zavlažovací systémy nebo inteligentní vytápění. V tomto případě budete potřebovat pouze chytrý telefon s přístupem na internet a možností nainstalovat si aplikaci (telefony se systémy Android nebo iOS), která se připojí k ovladači v bráně.

Společnost Benincà ale nabízí řešení i pro majitele starších telefonů bez přístupu na internet. Oprávněné osoby potřebují pouze aktivní SIM kartu ve svém mobilu. Do paměti ovladače brány se totiž zadávají telefonní čísla (ovladač brány může uložit až 2000 čísel se seznamem uživatelů) členů domácnosti nebo obyvatel sídliště, kteří mají oprávnění bránu otevřít. Člen domácnosti jako oprávněný uživatel může bránu otevřít krátkým voláním na „telefonní číslo brány“ (na základě bezplatného upozornění na volání, tzv. „signálu“). GSM modul však bude ignorovat všechny příchozí hovory z čísel, která nejsou uložena v paměti zařízení, což zvyšuje bezpečnost celého systému. Toto řešení je však vhodné i pro majitele smartphonů, záleží jen na tom, pro jakou variantu se majitel objektu rozhodne.

Moduly Benincà spolupracují s aplikacemi iGATE SMART (GSM modul) a SUPLA (WiFi modul). Obě aplikace jsou zcela zdarma a jsou ke stažení na Google Play a App Store. iGATE SMART je k dispozici v polské, anglické a německé jazykové verzi. Nabízí různé formy ovládání (CLIP nebo SMS) a komfortní správu uživatelů z aplikační úrovně. Ovládání brány po telefonu s aplikací je zdarma. Použití aplikace umožňuje přizpůsobit chod brány individuálním potřebám uživatelů a také šetří náklady na nákup dálkových ovladačů. Konfigurace není složitá a vstupní brána se otevře, když ji potřebujete.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.