Sériový Tiguan Allspace R-Line si na Rallye Dakar 2022 poradil se všemi pouštními nástrahami

Foto: Volkswagen

Sériový vůz bez speciálních úprav absolvoval bez problémů více než 8000 kilometrů v náročných pouštních podmínkách za pouhé dva týdny


Nový Volkswagen Tiguan Allspace má úspěšně za sebou opravdovou zkoušku ohněm. Sériový vůz bez speciálních úprav absolvoval bez problémů více než 8000 kilometrů v náročných pouštních podmínkách za pouhé dva týdny. Členové českého týmu BARTH Racing nedali u svého doprovodného vozidla na legendární dálkové soutěži Rallye Dakar 2022 dopustit na jeho terénní schopnosti, spolehlivost i mimořádně komfortní, prostorný a variabilní interiér. „Dakarský“ Tiguan Allspace je nyní na zpáteční cestě ze Saúdské Arábie do České republiky, kam dorazí v polovině února. 

„Nový Tiguan Allspace je připraven nejen na každodenní shon v našich končinách, ale také na mimořádná dobrodružství, mezi něž účast na legendární Rallye Dakar bezesporu patří,“ říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Dakarský Tiguan Allspace R-Line dokázal, že si bez úhony poradí i s extrémními teplotami a všudypřítomným prachem a pískem v saúdskoarabských pouštích, a ještě přitom zvládne poskytnout posádce ve svém praktickém a variabilním interiéru maximální bezpečnost a komfort. Při takové všestrannosti není divu, že Tiguan Allspace dlouhodobě patří mezi naše bestsellery na českém trhu.“ 

Modernizovaný Volkswagen Tiguan Allspace R-Line plnil na Rallye Dakar 2022 roli doprovodného vozidla, které používal reportážní tým moderátora Vlasty Korce. Jeho členové byli každý den v jednom kole při natáčení a dalších aktivitách, takže ani Tiguan se po celé dva týdny ani nezastavil. „Tiguan splňuje přesně to, co od něj chceme. Je sice trochu menší než Touareg, ale když přepneme pohon 4x4 do speciálního offroadového režimu, tak si hravě poradí i s náročnějším terénem. Dovnitř se vejdou veškeré naše věci, i velká kamera na natáčení. Já jsem v něm už dokonce i spal. Když si zatemním zadní okna a složím sedadla, tak se Tiguan promění ve fantastický ‚obývák‘,“ pochvaloval si již v průběhu dakarské rallye svého čtyřkolového parťáka Vlasta Korec. 

Doprovodné vozidlo Tiguan Allspace týmu BARTH Racing zvládlo Rallye Dakar bez speciálních úprav. Pod jeho kapotou spolehlivě pracoval dvoulitrový turbodiesel TDI se systémem Twindosing a nejvyšším výkonem 147 kW (200 k). O přenos hnací síly se postarala kombinace sedmistupňové dvouspojkové převodovky DSG a pohonu všech kol 4MOTION s elektronickým voličem jízdních režimů Active Control. 

Rallye Dakar 2022, která se uskutečnila ve dnech 1. až 14. ledna 2022 v Saúdské Arábii, byla úspěšná jak pro doprovodný vůz Tiguan Allspace, tak i pro celý tým BARTH Racing. Jeho jezdec Zdeněk Tůma obsadil při svém čtvrtém dakarském startu vynikající čtvrté místo v kategorii čtyřkolek a z „Dakaru“ odjížděl jako nejlepší český účastník. Náročnost dakarské soutěže i pozoruhodnost Tůmova výkonu dokládá i skutečnost, že v jeho kategorii dojela do cíle pouhá třetina startujících. Již 44. ročník nejslavnější maratonské soutěže pro různé kategorie motorových vozidel nabídl náročnou trasu s velkým podílem písečného terénu. Účastníci ujeli ve 12 etapách celkem 8378 kilometrů na okružní trase z Džiddy na pobřeží Rudého moře přes Rijád zpátky do Džiddy. Více než polovina ujeté vzdálenosti připadala na měřené úseky. 

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.