Šílenec na D10 s telefonem v ruce najel do protisměru snad stovkou, telefonoval a ještě u toho troubil

Foto: Martin S.

Některým jedincům by měl být odebrán řidičský průkaz na doživotí. Nemají za volantem co dělat. Jsou totiž pro svoje okolí smrtelně nebezpeční. Například řidič Volkswagenu, který „vletěl“ do protisměru na nájezdu dálnice D10.


Chybu může udělat každý řidič, a každý řidič už nějakou tu chybu v životě udělal. Je ovšem důležité, proč k uvedené chybě došlo, a o jakou chybu se jedná. Je totiž velký rozdíl v tom, jestli chyba vznikla například nepozorností a opomenutím zapnout při dešti potkávací světla, nebo jako důsledek nedovoleného jednání, například telefonování, které odvádí pozornost od sledování dopravního značení a celkové situace v provozu. Příkladem může být řidič stříbrného Volkswagenu, který s telefonem v ruce doslova „vletěl“ do protisměru na nájezdu na dálnici D10. A ještě u toho stihl troubit na vozidlo, jehož řidič duchapřítomně sjel na travnatý pás, aby zabránil nehodě.

Po obou stranách nájezdu jsou dopravní značky, to nemůže přehlédnout snad ani slepec
Martin S.; Praha (autor úvodní fotografie)

Náš čtenář Martin S., který jezdí pravidelně na trase Praha – Mladá Boleslav, nám poslal video z palubní kamery, na kterém je zaznamenána opravdu velmi nebezpečná situace z nájezdu na dálnici ve směru na Prahu. “Sjížděl jsem z dálnice, a najednou se proti mně vyřítilo stříbrné auto. Řidič měl telefon v ruce a ještě na mě zuřivě troubil“, popisuje Martin situaci, kvůli které musel strhnout svůj vůz do travnatého pásu na levé straně nájezdu, aby zabránil možné nehodě.

Podle něj by za takový přestupek měl být odebrán řidičský průkaz na doživotí. „Chápu, že někdo překročí rychlost, zapomene zapnout světla, nebo špatně zaparkuje. Ale co je moc, to je příliš“, uvažuje Martin, podle kterého mohla uvedená situace skončit i fatálně: „Dokáži si představit, že místo mě mohl z dálnice sjíždět třeba nějaký senior, nebo mladý a nezkušený řidič, který by auto ke kraji nestrhl. Čelní náraz by skončil pravděpodobně opravdu hodně špatně“. Aktuálně je za jízdu v protisměru možno uložit pokutu až 10 tisíc korun. Jenže za přestupek, který může být ve svém důsledku skutečně smrtelný, to je asi opravdu žalostně málo.

Jak se díváte na podobné přestupky? Měl by za ně být odebírán řidičský průkaz na delší dobu, případně na doživotí?

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.