Slečna v BMW na pražském sídlišti neuměla řadit, způsobila nehodu a sváděla to na druhého. Usvědčily jí důchodkyně

Dopravní nehoda
Foto: Jan Smékal

Špatně zařadila a nacouvala do auta vzadu. Vinu sváděla na jeho řidiče a málem by se jí to snad i povedlo. Některé dopravní nehody totiž sice mají zcela jasného viníka, jsou ale situace, kdy se to dokazuje obtížně.


U některých nehod zůstává rozum stát. A to nejen kvůli tomu, jak k nim došlo, ale často také kvůli tomu, jak se následně zachoval viník takové nehody. Podle některých čtenářů totiž není nic neobvyklého, když viník svoji vinu zapírá a vinu přičítá ostatním účastníkům nehody. Výjimečné pak nejsou ani situace, kdy viník od nehody uteče. Třeba jenom proto, aby se nedalo na místě zjistit, že před jízdou požil alkoholický nápoj, nebo že byl pod vlivem nějaké omamné látky.

Na takové vychytralce často ani kamera nepomůže. Měl jsem kamerový záznam, dva svědky a stejně jsem zůstal viníkem. A soudit se kvůli pár stovkám na pojistném a pokutě... na to je život moc krátký
Tom Hrabě

Jednu takovou situaci popsal i Jiří Zedník, který sice dopravní nehodu nezpůsobil, ale mazaná řidička to na něj málem svedla. „Jedu po sídlišti, přede mnou holčina v BMW. Zastavila pár metrů za křižovatkou, cca 2 vteřiny nic, pak couvací světla a prásk. Vylezla a hned na mě volala: Kolik jste jel, že jste to nedobrzdil? Naštěstí zpoza křoví vylezly dvě důchodkyně a slečna od nich dostala pěkně vynadáno. Následovaly slzy, že auto je manžela a že jí přerazí. Tak to jsem měl docela štěstí,“ popisuje Jiří situaci, ke které došlo již před několika měsíci.

Podobné nehody se někdy stávají i v prudkých výjezdech z podzemních garáží nákupních center. Řidiči ve vozech s manuální převodovkou, kteří neumí rychle a přesně pracovat se spojkovým a plynovým pedálem, někdy při rozjezdu couvnou více, než je zdrávo. Jestliže za nimi stojí v těsné blízkosti další auto, ke karambolu není daleko. A i tady občas údajně dochází k pokusům viníka svalit vinu na řidiče vzadu.

Jak se takové situací ale bránit? Jestliže nejsou svědci, může to být skutečně v některých případech složité. Někteří řidiči proto radí mít v autě kamerový systém, který monitoruje situaci nejen před vozidlem, ale i za ním. Pozor ale na odlišné předpisy v různých státech. Někde totiž nesmíte mít kameru ani v zavazadlovém prostoru, natož potom snímat za jízdy okolí vozu. A pokuty bývají vysoké.

Stala se vám někdy dopravní nehoda, kterou jste nezavinili, ale viník se snažil vinu svést na vás? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.