Spider Škoda Slavia byl i po dvou letech od premiéry v obležení zájemců

Foto: Jan Smékal

Automobilová výstava Legendy přinesla kromě atraktivních italských sportovních vozů také některé zajímavé unikáty od domácí automobilky. Například studii spideru Škoda Slavia


Žákovský vůz Škoda Slavia zazářil již v listopadu 2020 při testování britskými novináři na testovacím polygonu v Millbrooku asi 80 km severně od Londýna. Zástupci předních britských médií si tehdy vyzkoušeli sedmý žákovský vůz Škoda na testovacím polygonu v Millbrooku. Novináři byli nadšeni neotřelým designem, skvělým zpracováním a vysokou úrovní detailů tohoto nevšedního konceptu, jehož základem byla Škoda Scala.

Koncept navrhlo a postavilo 31 učňů Středního odborného učiliště strojírenského v Mladé Boleslavi (součást ŠKODA Academy). Současný projekt žákovských vozů byl inspirován řadou programů ze 70. let, kdy se učňům, často ve volném čase, podařilo postavit jedinečné vozy. Bohužel jen málo z těchto automobilů bylo dostatečně zdokumentováno, tak, jak je tomu dnes. Stěžejní myšlenka současného projektu žákovských vozů však zůstává stále stejná jako v minulosti – dát učňům šanci vyvinout a postavit provozuschopný automobil.

Testovací polygon v Millbrooku, vzdálený asi 80 kilometrů severně od Londýna, byl dokonalým místem pro exkluzivní testovací jízdy britských novinářů. Zástupci médií mohli sami usednout za volant konceptu Slavia a vyzkoušet si jej na slavné Hill Route, což je 6,5 kilometru dlouhý okruh s množstvím stoupání se sklony od 6,5 % až do 26 %.

O tomto víkendu mohli tento unkátní model obdivovat i návštěvníci výstavy Legendy, která se konala na Výstavišti v pražských Holešovicích. O model byl takový zájem, že jej prakticky nešlo pořádně vyfotit a snad nebylo diváka, který by si nepřál v takovém autě strávit alespoň víkend, když už ho nemůže mít ve své garáži.

Vůz Škoda Slavia navrhli učni jako klasický dvoumístný Spider: dynamický, otevřený a emotivní. Jako základ pro žákovský vůz byla poprvé použita Škoda Scala. Z kompaktního hatchbacku se po mnoha zásadních konstrukčních změnách karoserie stal otevřený dvoudvéřový vůz, který hodil za hlavu svazující konvence. Koncept Slavia vyzařuje svobodu a bezstarostnost mladé generace.

Jak se vám spider Škoda Slavia líbí? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.