Tenkrát poprvé: Škoda Favorit byla na hokejovém na stadionu již v roce 1992

Foto: ŠKODA Auto

V roce 1992 se MS v ledním hokeji konalo v Československu – v Praze a v Bratislavě. Na stadionech v těchto městech se 28. dubna poprvé představil facelift modelu Favorit. Úpravy probíhaly už pod taktovkou koncernu Volkswagen.


V roce 1992 se ŠKODA Auto představila vůbec poprvé na pozici oficiálního partnera turnaje v Praze a v Bratislavě. Tehdy její produkci reprezentovala Škoda Favorit. Od té doby rok co rok poskytuje ŠKODA Auto organizátorům atraktivní a spolehlivou flotilu vozů – a nejinak tomu je i letos ve Finsku. A ani Favorit z roku 1992 u toho nakonec nechyběl.

Vínový vůz vyrobený před třiceti lety byl hlavním protagonistou vzpomínkového road tripu Češi Favoritem. Ten vedl z Prahy do jednoho ze dvou pořadatelských měst letošního Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF – do finského Tampere. Za volantem se na trase dlouhé více než 2 000 kilometrů a vedoucí přes Polsko, Litvu a Estonsko střídali čeští influenceři, modelka Andrea Bezděková a moderátor Tomáš Zástěra.

Vše podle obou řidičů probíhalo bez problémů. Užili si několikadenní výlet a naplnili tak známé rčení o cestě a cíli. První usednutí do vozu bylo podle Tomáše sice trochu šok, ale po několika stovkách kilometrů si posádka zvykla a jízda ve starém autě jí přišla normální. „Chyběla klimatizace a posilovač řízení. Na čem ale záleží nejvíc: s kým v autě jedete. Můžete mít totiž ten nejmodernější vůz, ale protivnou posádku, která z cesty udělá peklo. V tom jsem já měl velké štěstí,“ usmívá se. 

Překvapením pro oba aktéry bylo, jak jistě a rychle postarší vůz dokázal uhánět po dálnicích a silnicích severu Evropy. O pozornost nebyla nouze a auto budilo pozdvižení. „Hlavně ve Finsku, konkrétně v Tampere. Zaznamenali jsme jásot italských fanoušků i obdiv Švédů. Nevím, jestli to bylo nad jeho designem, nebo nad tím, že tohle auto dojede tak daleko,“ uzavírá český moderátor.

O návrh slušivé a na svou dobu moderně pojaté karoserie vozu ŠKODA Favorit se postaralo slavné italské studio Bertone, v rámci modernizace pak před třiceti lety auto získalo několik vylepšení. Nejmarkantnější změna se týkala loga automobilky na čelní masce. Původní maska s průduchem a logem po straně ustoupila nové jednolité masce s emblémem s okřídleným šípem uprostřed. Vylepšení se dočkaly také brzdy a řazení, řadicí páka dostala novou ergonomičtější hlavici. 

Další dvojicí, která sleduje dění na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF, jsou hokejistka a olympijská medailistka Meeri Räisänenová a snowboardista Seppe Smits. Meeri je finská hokejová brankářka. S finskou reprezentací získala bronzové olympijské medaile v ženském hokejovém turnaji na zimních olympijských hrách v letech 2018 a 2022. A jak tato fanynka modelu ŠKODA Karoq přiznává, „nejlepší hokejový zážitek je samozřejmě výhra na olympiádě. Ale ani na návrat na led po fakt těžkém zranění jen tak nezapomenete.“

Belgický profesionální snowboardista a medailista z mistrovství světa Seppe se při tom usmívá, protože pro něj byl zatím největší hokejový zážitek, když po něm právě Meeri střílela puky ve ŠKODA fanzóně. Ve své disciplíně už ovšem sbírá úspěchy od svých 17 let, tehdy získal první medaili ze snowboardového mistrovství světa. Na mistrovství světa 2011 v Barceloně vyhrál soutěž ve slopestylu a skončil třetí v big airu. A jeho nejoblíbenější model značky ŠKODA? „ŠKODA má spoustu skvělých aut, ale musím říct, že můj nejoblíbenější je Enyaq iV,“ říká Seppe.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.