Švéd dostal ve Švýcarsku pokutu jeden milion dolarů za překročení rychlosti

Foto: Pixabay

Ve Švýcarsku neexistuje horní hranice pro pokuty za překročení rychlosti. Své o tom ví jeden Švéd, který dostal pokutu milion dolarů a navíc přišel o svůj Mercedes SLS AMG


Ačkoli mnoho zemí na světě stanovilo horní hranice svých pokut za překročení rychlosti na základě rychlosti, kterou obviněný jel, existují určité výjimky z tohoto pravidla. Například Švýcarsko má jedinečný systém pro stanovení částky, kterou bude řidič pokutován při překročení rychlosti. Podle švýcarského práva odpovídá výše pokuty bohatství řidiče a současně zaznamenané rychlosti. To v principu znamená, že na výši pokuty neexistuje žádný strop.

Zastánci této metody určování výše pokut říkají, že takový systém je spravedlivější a motivuje bohaté, aby dodržovali zákony. Argumentují tím, že pro ty, kteří mají nadměrné bohatství, není pokuta ve výši několika stovek dolarů adekvátní, a pravděpodobně je ani neodradí od porušování silničních zákonů v budoucnu.

Donedávna nejvyšší pokuta za překročení rychlosti byla uložena milionáři, který byl chycen při rychlosti 136 km/h v obytné zóně, ve které však platila maximální povolená rychlost 55 km/h. Jeho čisté jmění 22,7 milionu dolarů v kombinaci se skutečností, že se nejednalo o jeho první přestupek, mu přineslo pokutu ve výši 290 000 dolarů. Řidič řídil červené Ferrari a připustil, že se v takovém autě jenom velmi obtížně přinutí hlídat si maximální povolenou rychlost.

Držitelem rekordu ve výši obdržené pokuty je však nejmenovaný švédský řidič, který v oblasti označené limitem 115 km/h překročil hranici 290 km/h. Tento 37letý muž dostal nejen pokutu neuvěřitelných 1 milion dolarů, ale byl mu také zabaven jeho Mercedes SLS AMG v hodnotě 200 000 dolarů. Zpočátku ho zachytila ​​rychlostní kamera na dálnici A12, která spojuje Bern a Lausanne. Policie ho však dostihla až později. Během vyšetřování muž řekl policii, že se domnívá, že jeho tachometr byl „vadný“ a že to bylo příčinou jeho vysoké rychlosti.

Policie takové výmluvě neuvěřila a řidič tak byl nucen pokutu zaplatit. Druhým hořkým prvenstvím tohoto řidiče pak byla skutečnost, že se, podle slov policejního mluvčího, jednalo o nejrychleji jedoucí vozidlo v zemi, jelikož švýcarská policie nemá „žádné záznamy o tom, že by někdo byl chycen při vyšší rychlosti.“

Souhlasíte s tím, aby výše pokuty byla odvozena od majetku řidiče? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.