Tohle je nová Škoda Kodiaq. Bude mít řazení pod volantem a také plug-in hybridní verzi

Foto: ŠKODA Auto

Druhá generace modelu Kodiaq se vyznačuje novým konceptem interiéru s dotykovým displejem o velikosti až 12,9", voličem převodovky nově umístěným na sloupku řízení pod volantem, manuálními a digitálními ovládacími prvky a středovou konzolí.


Foto: ŠKODA AutoS druhou generací modelu Kodiaq Škoda Auto dále vylepšuje své celosvětově úspěšné velké SUV. Kodiaq nově přichází s výraznějším vzhledem a ještě větším prostorem, zejména pro cestující ve třetí řadě sedadel. Druhá generace modelu Kodiaq se také vyznačuje novým konceptem interiéru s dotykovým displejem o velikosti až 12,9", voličem převodovky nově umístěným na sloupku řízení pod volantem, manuálními a digitálními ovládacími prvky a středovou konzolí, která má jednoduchý čistý vzhled. Nabídka motorů zahrnuje dva benzinové a dva naftové motory, přičemž pokrývá výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k).

Foto: ŠKODA AutoPoprvé se Kodiaq představí také ve verzi s plug-in hybridním pohonem, který nabídne dojezd na elektřinu přes 100 km. Bezpečnostní výbava je opět na špičkové úrovni, může se pochlubit například druhou generací Matrix-LED předních světlometů a ještě pokročilejšími asistenčními systémy. Na palubě jsou také nové Simply Clever prvky, jako je odkládací přihrádka v zadní části středového tunelu s držákem nápojů a chlazený duální Phone Box, který umožňuje nabíjení dvou mobilních telefonů najednou. Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, říká: „Kodiaq, který odstartoval SUV ofenzívu značky Škoda, je velmi úspěšný již od uvedení na trh v roce 2016. Díky výraznému a krystalickému designovému jazyku, prostornému interiéru a vynikajícímu poměru ceny a užitné hodnoty přilákal mnoho nových zákazníků a získal renomovaná mezinárodní ocenění. Druhá generace, včetně verze s plug-in hybridním pohonem, má všechny předpoklady k tomu, aby otevřela další skvělou kapitolu úspěšného příběhu tohoto modelu.“

Johannes Neft, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Technického vývoje, říká: „Vylepšování tak oblíbeného vozu jako je Kodiaq, je vždy výzvou. Přesto jsme vzhled vylepšili, přitom jsme ale zachovali charakteristické prvky designového jazyka vozů SUV značky Škoda. Nový Kodiaq také nabízí ještě více vnitřního prostoru a posouvá bezpečnost, technologie a všestrannost na vyšší úroveň. Nabídku pohonných jednotek doplňuje nová verze s plug-in hybridním pohonem s dojezdem na elektřinu více než 100 km.“

Foto: ŠKODA AutoDruhá generace modelu Kodiaq se vyznačuje ještě propracovanějším designem, použitím udržitelných materiálů a inovativními technologiemi, jako je druhá generace Matrix-LED předních světlometů. Dva benzinové a dva naftové motory pokrývají výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k). Motory 2,0 TDI o výkonu 142 kW (193 k) a 2,0 TSI o výkonu 150 kW (204 k) jsou standardně dodávány s pohonem všech kol. Kodiaq iV, první plug-in hybridní verze v této modelové řadě, nabízí rovněž maximální kombinovaný výkon 150 kW (204 k) a dojezd na elektřinu více než 100 km. Technickou novinkou je základní benzinový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k), který do modelu Kodiaq poprvé přináší mild-hybridní technologii.

Oba hybridní motory pocházejí z nové generace motorů EA 211 evo2, pracují v úsporném Millerově cyklu a používají turbodmychadlo s proměnnou geometrií lopatek. Motor 1,5 TSI s mild-hybridní technologií je navíc vybaven nejnovější generací systému automatického odpojování válců ACT+. Kodiaq – model, který odstartoval SUV ofenzívu značky Škoda Kodiaq byl prvním modelem úspěšné SUV ofenzívy značky Škoda a do kategorie vozů SUV v roce 2016 přinesl krystalický designový jazyk. Zároveň zavedl typické názvosloví, kterým se od té doby řídí všechna SUV značky Škoda se spalovacími motory. Jejich název začíná písmenem K a končí písmenem Q.

Vynikající nabídka prostoru až pro sedm cestujících a vyspělé technologie udělaly z vozu Kodiaq jeden z nejúspěšnějších modelů globálního portfolia značky Škoda. Do dnešního dne se prodalo téměř 792 000 vozů v celkem 60 zemích. V roce 2018 se Kodiaq RS stal prvním SUV z nabídky sportovních vozů RS mladoboleslavské značky. Nejdůležitějšími trhy modelu Kodiaq jsou Čína se 160 000 prodanými kusy do konce roku 2022 a Německo se 114 200 kusy. Následovala Velká Británie s 47 200 prodanými vozy a Česká republika s 42 400 kusy. Model tak výrazně přispěl k úspěšnému rozvoji značky Škoda na mezinárodních trzích a získal vynikající ohlasy zákazníků i odborníků a motoristického tisku.

K dnešnímu dni posbíral více než 40 mezinárodních ocenění. V listopadu 2016 jej britský automobilový časopis TopGear označil za "Nejlepší auto pro velké rodiny na světě". Následovalo ocenění "Auto roku" v České republice, Polsku a Bulharsku a několik ocenění "SUV roku" v různých kategoriích od britských, čínských, francouzských a indických médií. Na největším evropském trhu, v Německu, získal Kodiaq celkem čtyřikrát titul "Auto roku s pohonem všech kol" časopisu Auto Bild Allrad. Německý odborný časopis Auto Test mu v roce 2017 udělil také titul "Nejlepší testovaný importovaný vůz". Kromě toho získal v roce 2017 renomovanou cenu Red Dot Award za vynikající produktový design.

Tohle je nová Škoda Kodiaq. Bude mít řazení pod volantem a také plug-in hybridní verzi

ŠKODA Auto

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.