U Liberce se policista cestou do práce postaral o zadržení odcizeného luxusního Mercedesu

Odcizený Mercedes
Foto: Policie ČR

Příběh jako z filmu se odehrál minulý pátek u Liberce. Policista, který jel svým soukromým vozem do práce, odhalil odcizené luxusní SUV Mercedes Benz AMG GLC 43, jehož cena začíná v ČR na částce cca 1,7 milionu.


Policista nikdy nespí. Důkazem tohoto sdělení je příběh, který se odehrál minulý pátek nedaleko Liberce.  V pátek 26. května po deváté hodině ráno vyjel podpraporčík Petr Kanči svým soukromým autem do zaměstnání po silnici I/35 ve směru na Liberec, když si v Rynolticích všiml, že před ním jedoucí řidič luxusního SUV tovární značky DAIMLER BENZ AMG GLC 43 s německou registrační značkou, řídí velmi nervózně. 

Začal ho proto sledovat a současně požádal přes mobilní telefon kolegu z ranní směny, aby mu prověřil registrační značku tohoto auta. Petr Kanči pracuje na Oddělení silničního dohledu Liberec, Chrastava 3.

Prověrkou auta v policejních databázích bylo zjištěno, že stříbrné SUV někdo odcizil téhož dne v půl páté ráno ve Spolkové republice Německo ve Frankfurtu nad Mohanem. Operační středisko proto na silnici I/35 vyslalo dvě motorizované hlídky dopravních policistů a podpraporčík Kanči je mobilním telefonem informoval o směru trasy sledovaného vozidla. 

Jeho šofér sjel ze silnice I/35 na Chrastavu a dojel k místní benzince v Nádražní ulici, kde stála menší kolona aut. Ve chvíli, kdy se řidič Mercedesu dostal ke stojanu, ho zablokovaly dva vozy v barvách policie. Řidiči bylo hned jasné, že jeho jízda skončila a nijak se zakročujícím policistům nebránil. Orientační zkouška na drogy ukázala, že má v sobě pervitin. Pod vlivem alkoholu řidič odcizeného vozu nebyl. 

Do policejního protokolu následně uvedl, že ho o převoz SUV požádal neznámý člověk a on mu vyhověl. To, že by mohlo být kradené, ho  údajně nenapadlo. „V pátek jsme ho tedy zadrželi, v sobotu jsme ho obvinili ze zločinu legalizace výnosů z trestné činnosti a v neděli ho soud vzal do vazební věznice. Jde o 29 letého cizince, jenž by se na svobodě trestnímu stíhání a šestiletému trestu, který mu nyní hrozí, vyhýbal“ uvedla por. Bc. Ivana Baláková, tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje a pokračovala: „Díky všímavému podpraporčíkovi Petru Dančimu i jeho pohotovým kolegům z libereckého dopravního inspektorátu a z Oddělení silničního dohledu v Liberci, jsme nepoškozené vozidlo vrátili německé majitelce už o víkendu“.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.