Velké auto, arogantní řidič a parkoviště u nákupního centra. Aréna, kde se „svalovci“ předvádějí

Foto: Martin S.

Zaparkovat tzv. „na hulváta“. Příměr, který se vžil především u řidičů velkých a drahých automobilů. Často argumentují tím, že nechtějí, aby jejich auto někdo poškrábal. Pravda ale bude spíše někde jinde.


Na českých parkovištích je situace z úvodní fotografie k vidění poměrně často. Řidič, nebo řidička, většího vozu, někdy dokonce vozidla s přívěsem, nebo obytného automobilu, se snaží zaparkovat co nejblíže ke vchodu do nákupního centra a svoje auto postaví klidně i přes čtyři parkovací místa. Řidiči takových vozidel často argumentují tím, že parkovací sloty jsou příliš úzké a že se bojí, aby jim někdo nepoškrábal jejich drahého miláčka.

Ono by to šlo, ale to by řidiči museli umět parkovat a při vystupování z auta používat hlavu. Nejen ruce. Stačilo by trochu ohleduplnosti
Martin S.; Praha

Jenže ono to všechno bude asi trochu jinak. Na českých parkovištích, a to dokonce ani v tom podzemním pod pražským nákupním domem Kotva, který se stavěl  v době, kdy největším autem na silnici byla sovětská Lada, nejsou parkovací místa tak úzká, že by se do nich nešlo například BMW pětkové řady, nebo třeba Škoda Superb. Ano, místa jsou úzká a vyžadují od řidičů trochu cviku při parkování a také ohleduplnost při vystupování z auta. Ale kdyby každé parkovací místo bylo široké 3 metry, bude jich zase o to méně.

Kdo si pořídí SUV velikosti obytného přívěsu, musí počítat s tím, že na drtivé většině parkovišť v ČR na něj nebude pamatováno. Logicky. Jsme v Evropě. Nikoliv v Kanadě, nebo v USA. Majitel takového auta potom připarkování asi zabere více než jedno místo a nelze mu to zazlívat. Možná by ale bylo fajn, aby byl řidič takového vozu ohleduplný k ostatním řidičům a svoje monstrum zaparkoval spíše na konci parkoviště, než v těsné blízkosti vchodu do obchodního centra a ještě tak, že zasahuje i do vozovky. Konkrétně v případě úvodní fotografie, pořízené u pražského nákupního centra, byly zadní části parkoviště možná stovky volných parkovacích míst. je ale pravda, že byly od vchodu dál, než to, které si řidič vybral.

Ovšem to, jak zaparkoval řidič vozu z úvodní fotografie, je podle nás hulvátství, které by si asi před obchodním domem ve Vídni, nebo v Mnichově nedovolil. To jenom v Česku stále ještě u mnohých majitelů velkých, nebo drahých aut funguje jakási zvrácená domněnka, že velikost je víc než slušnost a ohleduplnost.

Přečtěte si: "Neotravuj a zaparkuj si jinde, tady stojím já"

Jak se na podobně parkující řidiče díváte vy? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.