Vzkaz od řidičů z Prahy: „Kamióňáci, už se proberte. Blokujete Prahu každý den“!

Foto: Jiří Soukup

Každodenní zácpy v Praze drásají nervy nejednomu z řidičů. Na vině je totiž nejen provoz jako takový, ale také nezodpovědné chování některých řidičů kamiónů, kteří si po městě jezdí, jak chtějí.


Projet Prahou v ranní špičce bývá čím dál tím větší dobrodružství. Uzavírky, nehody, silný provoz, nerozhodní řidiči, a potom také řidiči kamiónů. Především ti zahraniční jezdí po Praze, jako by byli někde v bangladéšské Dháce nebo indonéské Jakartě. Co to znamená? Většinou to, že „červená není zeď“ a že se nedodržuje dopravní značení. Třeba to, které zakazuje vjezd nákladních vozidel do levého pruhu na pražské Jižní spojce.

Pomalost oprav a výstavby silnic je pro nás typická. A kamiony, jejich řidiči se vyžívají v nerespektování pravidel silničního provozu. Hlavně ti z jižních a východních zemí
Zdeněk Doupovec; Čtenář webu TestyOjetin.cz

Zákaz jízdy v levém pruhu pro kamióny, resp. nákladní auta, má samozřejmě svůj důvod. Jedním z nich je šířka jízdní soupravy, kdy dva stojící kamióny vedle sebe nemohou v případě potřeby vytvořit záchranářskou uličku. Tím druhým důvodem je pochopitelně zachování průjezdnosti daného úseku.

Vzkazuji všem kamióňákům, aby dodržovali pravidla. Už toho máme opravdu dost. Oni říkají, že spěchají do supermarketů, abychom měli co jíst, já zase spěchám do školy, aby jejich děti nebyly hloupé. Učím totiž na základce v Modřanech a dostat se tam po Jižní spojce je kvůli nim někdy tedy opravdu peklo“, říká Kamila V. z Prahy

Velmi často se totiž stává, že pravý pruh, který je plný stojících kamiónů, některý z kamiónů opustí a vjede do levého pruhu mezi osobní auta, kde ale pochopitelně začne brzdit dopravu. Tam, kde osobní vozy mohou jet například rychlostí 80km/h, tam třeba návěs, vezoucí auta do nějakého showroomu, tak rychle jet nemůže. A provoz se začne zpomalovat. Někdy dokonce natolik, že se zcela zastaví.

Navíc v místě, kde se chce kamión z levého pruhu zařadit zpátky do toho pravého, nebo například vyjet na nájezd, stojí na žlutě šrafovaném asfaltu jiný výtečník. A tak tam stojí i několik minut, než se kolona pohne a kamión může projet. Že se za ním v tu chvíli vytvořila kilometrová kolona ho asi vůbec netrápí.

Jak se díváte na chování řidičů kamiónů v přecpaných městech? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.