Z motokáry do závodního Peugeotu 208 a hned vítězství

Foto: Peugeot

Už je to pár let, kdy v seriálu Peugeot Rally Cup startoval Jan Talaš. Rodinnou „dvěstěosmičku“ má stále na dílně a občas ji půjčí svému mladšímu bratrovi Jakubovi, jehož doménou jsou především motokáry.


Do úvodního závodu sedmého pokračování Peugeot Rally Cupu se přihlásilo pět posádek, ale před závodem se omluvil David Štefan, který je v letošní sezóně s vozem Peugeot 208 Rally4 papírovým favoritem seriálu. Absence Štefana otevřela cestu k vítězství posádce Hordossy – Palivec (rovněž s vozem 208 Rally4), která v cupu startuje premiérově. Robert Hordossy ale havaroval v šesté erzetě, a v poli tak zůstali pouze Jakub Talaš, Miroslav Číž a Dominik Brož, všichni s vozy Peugeot 208 R2. 

Jakub Talaš postupně zvyšoval náskok na své pronásledovatele, v závěru první etapy se před Dominika Brože prosadil mladoboleslavský Miroslav Číž. Pouhé dvě erzety před cílem vyřadila Brože z boje ohnutá „spojovačka“ a bylo rozhodnuto. Jakub Talaš v cupu zvítězil a obsadil rovněž druhé místo ve skupině „dvoukolek“. Miroslav Číž dokončil náročnou Šumavu ve skupině 2WD jako pátý, do cupu si připisuje body za 2. místo. 

„Bylo to prostě skvělé! Před závodem na mě sice dolehla nějaká viróza, ale to byla asi jediná komplikace jinak úžasného víkendu. Moc děkuji bráchovi, že mi umožnil start s Peugeotem na domácí soutěži. Tahal jsem, jak to šlo, a i když jsem se v autě cítil skvěle, docela mě překvapil jedenáctý absolutní čas ve třetí erzetě. Vlastně asi to překvapilo víc mého spolujezdce,“ vypráví s úsměvem Kuba Talaš a pokračuje: „Kromě bratra děkuji celému týmu Talaš Racing, zejména mým mechanikům Honzovi Červenému a Václavu Valečkovi. Náš Peugeot byl celý víkend skvěle připravený a mohl jsem si naplno užít krásné šumavské erzety. Konkurence byla veliká, ale nám se podařilo utrhnout a pak už jsem jen držel tempo a kontroloval vybudovaný náskok.“ 

„Časy nebyly úplně špatné, ale musím přiznat, že mi to úplně nesedlo. Celý víkend jsem se nemohl dostat do konstantního tempa, ale to tak prostě někdy je. Nicméně rychlostní zkoušky byly moc krásné, typicky šumavské a náročné. Uvidíme, jak se nám bude dařit v Krumlově,“ doplnil krátce Miroslav Číž. 

„První soutěž cupové sezóny byla nad očekávání, co se týče divácké účasti. Také pořadatelé odvedli, jak už bývá na Rallye Šumava zvykem, skvělou práci. Naše posádky i přes absenci vozů specifikace Rally4 potvrdily vysokou soutěžní úroveň. Věřím, že na jubilejním ročníku Rallye Český Krumlov, která je další soutěží zařazenou do Peugeot Rally Cupu, se představíme v ještě silnější sestavě a větší závodní formě,“ prohlásil Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.