„Alespoň si to budeš pro příště pamatovat“, dostal lekci řidič špatně zaparkovaného auta

Foto: Veronika Malá

Parkování v Praze není zrovna lehká disciplína a někdy může být i příčinou potyček. To především v tom případě, když se potkají dva, kteří mají horkou hlavu a sníženou míru respektu ke slušnému chování a předpisům.


Praha je přeplněná auty a s parkovacími místy na tom není rozhodně nejlépe. Chybí parkovací domy na okrajích metropole, modré zóny ve městě skoro nikdo nedodržuje, řidiči stojí v křižovatkách, na přechodech, nebo třeba i před vjezdy do soukromých garáží. To se ale pochopitelně nelíbí těm, kteří v garážích parkují, a tak někdy volí hodně drsné metody, jak se řidičům aut, která blokují vjezd, pomstít. Někdy to však může skončit i nepěknou potyčkou.

Jedna taková příhoda se před časem přihodila na pražských Vinohradech, kde bydlí naše kolegyně z partnerského webu CestyAvylety.cz. „Parkují před vjezdem skoro pořád, ale ještě nikdy jsem si nevšimla, že by došlo k nějaké hádce“, říká Veronika, která sama parkuje skoro o dva bloky dál, protože před domem není skoro nikdy místo a pokračuje: „Jenže teď se asi majitelé garáží rozhodli, že s tím něco udělají a nějakým fakt silným lepidlem nalepili na boční sklo auta letáček“, popisuje Veronika.

Podle ní se u polepeného auta rozčiloval jeho řidič, protože papír nešel ze skla sundat. Jiný muž v tu chvíli prý řidiči říkal něco ve smyslu. „Alespoň si to budeš pro příště pamatovat, grázle“. Podle Veroniky však nešlo o nikoho z obyvatel domu, kde bydlí. „Byl to prostě nějaký chlapík, který šel kolem, ale očividně i on měl se špatně parkujícími vozy svoji zkušenost a vypadalo to, že se do sebe pustí“. A jak se na podobné situace dívá zákon?

To, že někdo zaparkuje na zákazu, asi není potřeba probírat, tam je to zcela jasné. Ovšem to, že někdo polepí sklo auta tak, že papír nejde sundat a vozidlo se tak z určitého úhlu pohledu může stát nepojízdným (ne proto, že by nešel nastartovat motor, ale třeba proto, že papír brání výhledu, což z pohledu vyhlášky může být v určitých situacích problém), může „zavánět“ přestupkem poškozování cizí věci.

U situace jsme nebyli a ani Veronika se nijak nepídila po tom, jak celá situace dopadla. Nicméně příhoda může posloužit k ilustraci toho, co se v Praze (nejen) děje a jak se zdánlivě nevinná odplata může stát velkým problémem. O tom se nakonec v těchto dnech poměrně silně diskutuje v souvislosti s vypouštěním pneumatik u vozidel SUV v Brně, k čemuž se hlásí skupina, která tvrdí, že tím chce dát řidičům těchto vozidel najevo, že jsou na silnicích nebezpeční a kazí životní prostředí.

Přečtěte si: Rvačka dvou řidičů v Praze skončila potupným knockoutem

Jaký máte názor na to, když majitel garáže, před kterým neoprávněně parkuje auto a blokuje tak vjezd, takovému autu přelepí například sklo, nebo vypustí pneumatiky? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.