Za přestupek, který by mu v Česku asi prošel, dostal v Itálii pokutu skoro 900 euro

Foto: Jan Smékal

Itálie zpřísnila pokuty. V některých případech velmi radikálně. Přesvědčil se o tom i český řidič, který vyrazil do známé Sella Rondy na lyže. Dovolená se mu prodražila o více než 20 tisíc korun


Italská Sella Ronda je pro aktivní lyžaře známý pojem. Oblast spojuje přibližně 280 sjezdovek o celkové délce skoro 400 kilometrů. Kdo si chce skvěle zalyžovat, míří právě sem. Modré nebe, na sjezdovce krásný „manšestr“, v aprés baru poctivé Bombardino. Přesně tak chtěl strávit poslední část roku Milan V., který si s rodinou vyrazil do zmíněného italského ráje zalyžovat. Dovolená jim vyšla krásně, jen ho stála o dvacet tisíc víc, než původně předpokládal. Udělal totiž přestupek, který zpočátku ani za přestupek nepovažoval.

Určitě jsem to dělat neměl, ale že za to „vyfasuju“ pokutu 850 eur, to jsem tedy koukal. Navíc mi to pak ještě spočítala manželka
Milan V.; Praha

Co Milan udělal? Přesně to, co vidíme například v pražských ulicích dnes a denně. Vystrčená ruka řidiče z okénka a v ní hořící cigareta. Jakmile řidič dokouří, většinou nedopalek upustí přímo na silnici. Neznáme případ, že by za to někdo v Česku dostal pokutu, jakkoliv se jedná o přestupek, za který lze pokutu uložit. Její maximální výše je 2 tisíce korun. Stejný přestupek udělal i Milan, když stál v dopravní zácpě před horským střediskem. Vyhodil nedopalek z okna na silnici. Bohužel ho u toho viděla Polizia Stradale, tedy italská dopravní police.

Asi by se to obešlo napomenutím nebo malou pokutou, jenže Milan se se strážníky chtěl dohadovat, že nedopalek není od něj. Jeho hloupost, že měl ve schránce u řadící páky položenou krabičku cigaret. Policie nebyla ochotna jakkoliv diskutovat, Milana požádali, ať je doprovodí na policejní stanici a pohrozili, že jestliže nezaplatí pokutu v celkové výši 850 eur, může mu být zabaven vůz. Milanova smůla, kromě toho, že ho chytili v podstatě při činu, spočívala navíc ještě v tom, že Itálie v listopadu loňského roku zpřísnila pokuty za dopravní přestupky.

Mezi nejzásadnější změny ve výši pokut tak spočívá například pokuta až 661 eur za používání telefonu bez handsfree, 672 eur za neoprávněné parkování na místech pro invalidy nebo pro těhotné ženy a rodiče s dětmi do dvou let (tato místa jsou označena růžovými čarami), a právě také pokuta až 866 eur za vyhazování odpadků z okénka automobilu, což je dle současného kurzu 21.500,- korun. Za to se dá mimo sezónu pořídit v italských Dolomitech apartmán na týden pro celou rodinu.

Dostali jste někdy v Česku pokutu za vyhození nedopalku z okna? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.