Zablokoval auto mladé řidičce. Mohla volat policii, aby auto odtáhli, vyřešila to ale jinak

Foto: Milada V.

Přišla ke svému autu a před předním nárazníkem měla nacouvaný starý VW Passat ve vzdálenosti maximálně jednoho centimetru. Mohla sice zavolat policii, která by bezpochyby nařídila odtah, vyřešila to však po svém.


V Praze to není zase tak nezvyklá situace. Ve snaze zaparkovat svoje auto se mnozí řidiči snaží nacouvat i do těch nejmenších míst, která jsou k dispozici. Prasklé plastové rámečky a zprohýbané registrační značky by mohly vyprávět. Jindy zase, ve snaze aby parkující řidiči nezasahovali přední částí svého vozu například do výjezdu z garáže, nacouvají na vozidlo za nimi tak natěsno, že je pro řidiče zadního vozu potom téměř nemožné z daného místa vyjet. To byl i případ mladé řidičky, která zaparkovala svoje auto v jedné z pražských ulic. Před ní bylo místo tak na malou Fabii nebo třeba Renault Clio. Přesto se před ní nacpal řidič s mnohem delším Volkswagenem Passat. Aby ale nezasahoval přední částí svého vozu do výjezdu z garáže, nacouval na modrou Scalu tak natěsno, že mezera mezi auty činila cca 1 centimetr. A protože ani za Scalou nebylo zrovna místa nazbyt, vyvstala pro majitelku Scaly otázka jak situaci vyřešit.

Chápu, že je v Praze na parkování málo místa, ale zaparkovat sobecky na úkor jiného řidiče mi přijde krajně bezohledné
Milada V.; Řidička modré Scaly

Slušní řidiči v takové situaci nechávají vyřazenou rychlost, aby šlo auto snadno o pár centimetrů posunout. Tohle ale bohužel nebyl ten případ. Řidič Passatu měl zařazenou rychlost, takže s autem nešlo pohnout ani o kousek. Nabízela se možnost zavolat policii, protože situace skutečně zaváněla porušením zákona 361/2000 Sb. a jeho ustanovení o parkování, resp. o zákazu tvořit stojícím vozidlem překážku silničního provozu, a požádat o odtah vozu. Mladá řidička se ale rozhodla jinak.

Vyřadila u svého vozu rychlost a společně s partnerem posunuli Scalu na milimetr k vozu, který stál za nimi. „Pod plynem bych si na to asi netroufla, bylo to opravdu pár centimetrů a rozhodně jsem nechtěla poškodit ani svoje auto, ani to za mnou,“ vysvětluje neobvyklý postup Milada V. a pokračuje: „Takhle jsme mojí Scalu v podstatě „nalepili“ na auto za námi bez toho, že bych riskovala jakýkoliv kontakt“. Pak stačilo podle Milady nastartovat auto aby fungoval posilovač, otočit volantem, vypnout motor a postup zopakovat i při pohybu dopředu. To celé ještě dvakrát zopakovali a auto bylo venku.

Za dvě, nebo tři minuty jsme z toho byli venku“, popisuje Milada, jak situaci nakonec vyřešila. Podle ní je ale hulvátské, že řidiči obou aut, jak před ní, tak i vzadu, nenechali mezi nárazníky nějakou přiměřenou mezeru. „Auto za námi nám sice nechalo asi 20 centimetrů, ale vzhledem k tomu, že to přední maximálně jeden, bylo pro mě obtížné se z toho dostat. Zajímalo by mě, jestli by řidič Passatu s mojí Scalou z takové šlamastyky vyjel. Spíš si ale myslím, že se někde smál u okna za záclonou“, uzavírá Milada.

Jak byste podobnou situaci řešili vy? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.