Zaparkoval jim ve vjezdu do garáže. Reakce nájemníků ho ale určitě nepotěšila

Foto: Jan Smékal

Zaparkovat někomu ve vjezdu do garáže je projev velké arogance a neslušnosti. Tím spíše, když v okolí je dostatek parkovacích míst. Jenže jde o místa placená a tak „spořílek“ raději zablokuje garážová vrata.


Psali jsme o tom už mnohokrát. Parkování v centru Prahy je skutečně náročná disciplína. Míst je málo, a když už se nějaké to místečko najde, není výjimkou, že hodina stání na něm přijde na 60 i více korun. Často se proto v diskuzích pod podobnými články setkáváme s názorem, že účtovat si poplatek za parkování je od města nehoráznost, že je správné zakrývat si registrační značku, aby řidič nemusel za parkování platit, atd… S podobnými názory rozhodně nesouhlasíme, ale i kdyby... Jestliže někdo nechce platit za parkování, je to jeho věc. Rozhodně ho ale takovýto „šetřílkovský“ postoj neopravňuje k tomu, aby zasahoval do práv ostatních řidičů. Třeba do práva užívat svůj majetek, například garáž.

Foto: Jan SmékalTakto neslušně se zachoval například řidič tmavé Škody Scala, který svoje auto zaparkoval v Mánesově ulici na pražských Vinohradech přímo před vjezdem do garáží. Že stojí na místě, kde stát nemůže, mu muselo být zřejmé. Na vratech garáže je umístěna značka „Zákaz zastavení“ a na silnici je žluté šrafování, které řidičům říká totéž, tedy, že „zde se nesmí stát“. Vyjet z garáží tak nebylo vůbec možné. Přitom pár metrů vedle bylo několik volných míst k zaparkování. Ovšem na modré zóně, kde je potřeba za parkování platit. A to se asi řidiči Scaly nechtělo.

Jak ale takovou situaci s neslušným řidičem vyřešit? Nabízí se samozřejmě možnost zavolat policii, která by mohla nařídit odtah vozu. To by se ale asi řidiči škodovky nelíbilo, taková „sranda“ by ho totiž mohla přijít na více než dva tisíce korun. Majitelé garáže se proto rozhodli být shovívaví a dát slušně řidiči najevo, že parkuje tam, kde nemá. Svůj vůz proto zaparkovali na ulici a na sklo Scaly umístili vzkaz, kde řidiče požádali, aby byl příště při parkování více ohleduplný. Vtip byl ovšem v tom, že papír přilepili na sklo lepidlem. Se sundáním vzkazu tak řidič Scaly jistě strávil mnohem více času, než kdyby hledal vhodnější parkovací místo, kde nebude nikoho omezovat. Inu, kdo chce kam...

Je otázka, zda si řidič svoji chybu uvědomí, či zda se příště zachová stejně. Jedno je ale jisté. Jeho jednání bylo vůči majitelům garáží více než neslušné a za jejich shovívavou reakci by jim měl spíše poděkovat. Snadno totiž mohlo jeho auto skončit na odtahovém parkovišti.

Jak byste se zachovali vy, kdyby vám nějaký řidič zaparkoval před vjezdem do garáže? Napište nám do diskuze.

Zaparkoval jim ve vjezdu do garáže. Reakce nájemníků ho ale určitě nepotěšila

Jan Smékal

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.