Ženevský autosalon by se mohl objevit ve více zemích

Foto: Unsplash

Ženevský autosalon býval jakýmsi klenotem v kalendáři evropských autosalonů a každoročně přitahoval velké množství lidí a většinu velkých i specializovaných automobilek. V roce 2020 však byl autosalon ve své původní podobě zrušen kvůli pandemii koronaviru a po přestávce se akce vrátila do Švýcarska až letos.


Organizátoři však podepsali dohodu s Katarskou turistickou agenturou o uspořádání akce pod jejím názvem "GIMS" už v roce 2021, přičemž akce se uskutečnila v hlavním městě Dauhá v říjnu 2023. Tento krok se však ukázal jako relativně kontroverzní, protože pověst Kataru v oblasti lidských práv a zacházení s migrujícími pracovníky se dostala pod palbu kritiky, stejně jako v případě konání mistrovství světa ve fotbale v roce 2022.

Příležitost k růstu

Sandro Mesquita, výkonný ředitel společnosti GIMS, však uvedl, že sice chápe, proč byli lidé zklamáni, ale na druhou stranu se podle něj jednalo o příležitost k růstu.

Mesquita také řekl: "Víme, že někteří lidé byli touto volbou zklamáni, a my to chápeme a akceptujeme všechny názory. Pro nás to byla příležitost k růstu a mezinárodnímu působení a mohu říci, že Katar se vyvíjí.“ Dodal, že ačkoli je Katar důležitým partnerem pro budoucnost, zůstává nezávislý, a vyvrátil fámy, že se akce koná v Kataru pouze kvůli bohatství této země.

Kromě automobilek jako Renault, Dacie, MG a BYD se mnoho firem akci vyhýbá. Organizátoři proto připouštějí, že akce bude skromnější ale doufají, že se bude postupem času vracet víc a víc automobilek

Mesquita řekl, že věří, že automobilový průmysl je dostatečně silný na to, aby měl v Evropě svou vlastní platformu. "GIMS se bude rozvíjet a rok 2024 je po této velké pauze restartem“ dodal Mesquita.

Ženevský autosalon otevře své brány na výstavišti Palexpo již zítra a potrvá až do 3. března.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.