A je to venku: Škoda Enyaq Coupé bude na trhu již začátkem příštího roku

Foto: ŠKODA Auto

Novinka přijde na trh se standardně dodávanou skleněnou panoramatickou střechou, nabídne dojezd až 535 km a také pohon 4x4. Cena zatím známa není, bude ale určitě nad cenovkou „standardního“ Enyaqu


Po úspěšném uvedení modelu Škoda Enyaq iV rozšiřuje ŠKODA Auto nabídku o druhou karosářskou variantu s emocionálnějším vzhledem. Čtyřdveřový model Škoda Enyaq Coupé iV charakterizuje elegantní, splývající záď. Hodnota součinitele odporu vzduchu cx 0,247 je nižší než u vozu Enyaq iV, která je již tak velmi dobrá.

Škoda Enyaq Coupé iV je tak ještě úspornější a v kombinaci se silnější baterií dosahuje dojezdu více než 535 km v režimu WLTP. Škoda Enyaq Coupé iV nabízí dvě různé kapacity baterie, tři výkonové stupně a pohon zadních nebo všech kol. Designy interiéru známé již z vozu Enyaq iV nahrazují klasické výbavové stupně. Stejně jako ostatní modely Škoda disponuje Škoda Enyaq Coupé iV velkorysým prostorem v interiéru. Objem zavazadlového prostoru činí 570 l.

Naše čistě elektrická vlajková loď Škoda Enyaq iV měla skvělý start na mezinárodních trzích. Vůz byl velmi dobře přijat a doposud jsme zaznamenali kolem 70 000 objednávek
Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti ŠKODA Auto

Na začátku roku 2022 doplní nabídku Škoda Enyaq Coupé iV. Rodinám nabízí velkorysý prostor až pro pět cestujících a zavazadlový prostor s objemem 570 l. Nová modelová varianta je k dispozici ve třech výkonových stupních. Verze Enyaq Coupé iV 60 a Enyaq Coupé iV 80 mají pohon zadních kol, verze Enyaq Coupé iV 80x disponuje pohonem všech kol. Díky lepší aerodynamice oproti modelu Enyaq iV a hodnotě součinitele odporu vzduchu cx 0,247 je Enyaq Coupé iV ještě úspornější.

V kombinaci s výkonnější baterií a pohonem zadních kol tak činí dojezd více než 535 km v režimu WLTP. Krátké dobíjecí časy umožňuje rychlé nabíjení, které je součástí standardní výbavy. V interiéru zaujme centrální obrazovka s 13" displejem.

Model Škoda Enyaq iV si rychle získal oblibu na mezinárodních trzích. První sériový vůz značky Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen ihned přesvědčil odborníky, média i zákazníky. V současné době překračuje poptávka výrobní kapacity hlavního závodu ŠKODA Auto v Mladé Boleslavi. Jedná se o jediný model v Evropě na bázi platformy MEB koncernu Volkswagen, který není vyráběn v Německu.

V testu nezávislého sdružení European New Car Assessment Programme (Euro NCAP) získalo čistě elektrické SUV nejvyšší hodnocení pěti hvězdiček. Enyaq iV dosáhl s 94% hodnocením ochrany dospělých cestujících a s 89% hodnocenímochrany dětské posádky dosud nejlepšího výsledku v testu Euro NCAP. Vůz také získal prestižní ocenění Red Dot Award za vynikající produktový design. Kromě toho získal řadu ocenění od německých automobilových časopisů. Ve čtenářské anketě „Best Cars 2021“ časopisu „auto motor und sport“ byl vítězem mezi importovanými vozy v kategorii Kompaktní SUV a terénní vozy.

Při udělování cen „Auto Trophy“ odborného časopisu „Auto Zeitung“ zvítězil Enyaq iV mezi nejlepšímiimportovanými vozy v kategorii elektrických SUV. Čtenáři časopisu „Auto Bild Allrad“ zvolili Enyaq iV jako vítěze ankety Automobily roku s pohonem všech kol mezi importovanými vozy v kategorii Elektromobil s pohonem všech kol. V rámci ankety Elektromobil roku 2021 britského motoristického magazínu What Car? získal také titul v kategorii Nejlepší velké elektrické SUV. Dále získal Enyaq iV ocenění „Best Family Car 2021” britských webových stránek electrifying.com.

Nová Škoda Enyaq Coupé iV má ještě emocionálnější vzhled než Enyaq iV. Standardně dodávaná panoramatická prosklená střecha padá od B sloupku jemně dozadu. Škoda Enyaq Coupé iV je délkou 4 653 mm o 4 mm delší a výškou 1 617 mm o 1 mm vyšší než Enyaq iV. Oba modely mají stejnou šířku a stejný rozvor, které činí 1 879 mm, respektive 2 765 mm. Objem zavazadlového prostoru, který činí 570 l, se příliš neliší od hodnoty 585 l vozu Enyaq iV.

Velká kola z lehké slitiny o průměru od 19" do 21" podtrhují dynamický vzhled. Na přání může být vůz vybaven Matrix-LED hlavními světlomety. 24 nezávisle ovládaných LED diod v každém modulu dálkových světel vytváří světelný kužel. To umožňuje mít neustále rozsvícena dálková světla, aniž by byli oslněni ostatní řidiči. Top LED zadní světla, která jsou k dispozici na přání, mají krystalické prvky, typický tvar písmene C a dynamická směrová světla. Na přání je k dispozici také přední maska Crystal Face. Celkem 131 LEDdiod osvětluje vertikální lamely a horizontální linku výrazné přední masky. LED moduly potkávacích adálkových světel Matrix-LED předních světlometů a linky denních světel vytváří uvítací efekt.

Škoda Enyaq Coupé iV přináší inovativní výběr designů interiéru namísto klasických výbavových stupňů a přehlednou strukturu nabídky. Jednotlivé interiéry, jejichž styl, barvy a materiály jsou spolu vkusně sladěny, se inspirují světy moderního bydlení. Součástí standardní výbavy je interiér Loft. Jedná se o moderní, pohodlný, rodinný interiér. Harmonická kombinace šedé a černé barvy je elegantní anadčasová. Na přání jsou nabízena další designová provedení interiéru. Některá z nich používají trvale udržitelné materiály. Například sedadla interiéru Lodge jsou potažena látkou, kterou tvoří ze 40 % přírodní vlna s certifikátem společnosti Woolmark. Zbylých 60 % potahu sedadel je tvořenopolyesterem ze 318 recyklovaných PET lahví. Interiér ecoSuite nabízí sedadla potažená kůží v koňakové barvě. Kůže se vyrábí mimořádně ekologickým způsobem, neboť se k jejímu vyčinění používá namísto chemikálií extrakt z listů olivovníku.

Interiéru dominuje centrální dotyková obrazovka infotainment systému s úhlopříčkou 13". Nabízí personalizované režimy zobrazení a také přístup k různým funkcím vozu. Virtuální kokpit s 5,3"displejem zobrazuje řidiči informace o rychlosti, asistenčních systémech, jízdní data nebo údaje z navigace. Head-up displej s rozšířenou realitou, který je k dispozici na přání, zobrazuje dodatečné informace v zorném poli řidiče. Součástí bohaté standardní výbavy je třízónová automatická klimatizace Climatronic, bezklíčové zamykání a startování KESSY a LED ambientní osvětlení, které osvětluje dekorační lišty ve výplni dveří, kliky dveří a také prostor pro nohy vpředu a vzadu.

Přehledná struktura nabídky zahrnuje deset tematických paketů na přání. Některé z nich jsou dostupné ve dvou verzích – základní a rozšířené Top/Premium. V nabídce jsou také samostatné prvky výbavy, které jsou dostupné pro všechny verze vozu Škoda Enyaq Coupé iV.

Škoda Enyaq Coupé iV nabízí dvě různé kapacity baterie a tři výkonové stupně. Baterie modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen jsou umístěny v podlaze mezi přední a zadní nápravou. Základní výkonovou verzí je Enyaq Coupé iV 60 o výkonu 132 kW*. O pohon zadních kol se stará jednostupňová převodovka. Jeho lithium-iontová baterie má kapacitu 62 kWh, respektive 58 kWh netto. Verze Enyaq Coupé iV 80 disponuje výkonem 150 kW* a pohonem zadních kol. Jeho baterie má kapacitu 82 kWh, resp. 77 kWh netto a v kombinaci se skvělou aerodynamikou (hodnota součinitele odporu vzduchu cx 0,247) umožňuje nejdelší možný dojezd, který činí více než 535 km.

Stejnou baterii využívá také verze Enyaq Coupé iV 80x o výkonu 195 kW**. Tato verze disponuje pohonem všech kol díky druhému elektromotoru o výkonu 80 kW, který je umístěn na přední nápravě.

Škoda Enyaq Coupé iV lze dobíjet například pomocí wallboxu ŠKODA iV Charger na střídavý proud s výkonem až 11 kW. Dobíjení tak trvá 6 až 8 hodin. Vůz lze také dobíjet na veřejných rychlodobíjecích stanicích na stejnosměrný proud až do výkonu 125 kW. Na přání je dostupná přenosná nabíječka iV. Jedná se o mobilní řešení s vyměnitelnými propojovacími konektory.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.