Apple odkládá své plány na výrobu elektromobilu, který by konkuroval Tesle

Foto: Unsplash

Technologický gigant Apple snižuje své ambice a posouvá termín uvedení svého automobilu na trh, informovala v úterý agentura Bloomberg. Přesto však „Apple Car“ zůstává stále ve hře.


"Apple Car" zůstává stále velkou záhadou. Odhaduje se, že do projektu nazvaného Titan se ročně vloží cca 1 miliarda dolarů. Moc se o něm neví, snad jen to, že Apple má automobilové ambice už dlouho a v roce 2010 začal pracovat na jejich uskutečnění. V jednu chvíli Apple pro tento projekt dokonce přetahoval talenty z oblasti automobilového průmyslu a baterií, včetně bývalých zaměstnanců společnosti Tesla.

Představení vozu se odkládá

Apple nyní plánuje datum uvedení svého vozu na trh na rok 2028, uvedla agentura Bloomberg a dodala, že ještě před dvěma lety chtěla firma uvést vůz na trh do roku 2026. Podle agentury Bloomberg se projekt elektromobilu společnosti Apple po deseti letech vývoje, obrovských investicích, četných změnách ve vedení a propouštění dostává do bodu zlomu.

Systém asistence řidiče, na kterém Apple pracuje, se velmi podobá těm, které již nabízí Tesla, GM a téměř všechny ostatní automobilky. Podle agentury Bloomberg chce Apple časem dosáhnout toho, aby byl vůz stále autonomnější. Dříve chtěl výrobce iPhonů vytvořit vůz, který by za většiny podmínek dokázal na dálnicích jezdit bez lidského zásahu, ale pravděpodobně si uvědomil, že to v nejbližší době nedokáže realizovat.

Špatné načasování?

Firma Apple si vybrala však jedno z nejtěžších období v historii, aby se začala opravdu vážně zabývat elektromobily. Od té doby, co Apple zhruba před deseti lety začal vyvíjet automobil, trh s elektromobily explodoval. Tesla je nyní nejhodnotnější automobilkou na světě, mimo jiné díky důrazu na technologie a vytvoření elegantního uživatelského rozhraní podobného tomu od Applu. Současně se světové technologické společnosti stále více zapojují do automobilového průmyslu, protože ve vozidlech se stále častěji objevuje software. Například společnost Sony spolupracuje se společností Honda na nové, technologiemi nabité značce elektromobilů s názvem Afeela.

Vývoj bezpečných, plně autonomních vozů si však vyžádal mnohem více času a peněz, než automobilový svět dříve očekával. V posledních letech například Uber i Ford ukončily své programy samořízených automobilů. Apple Car by teoreticky změnil pravidla hry už jen díky tomu, že ho vyrábí společnost, která je ve světě neskutečně populární.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.