Autopilota v Tesle nastavil na limit 100km/h. Ten pak musel bojovat s lidskou hloupostí, která žádný limit nemá

Foto: Tesla

Video majitele vozu Tesla Model S ukazuje, jak daleko může dojít lidská hloupost. Zapnul autopilota, vyjel na dálnici a opustil místo řidiče. Jak tohle asi mohlo dopadnout


Debaty o tom, zda by měl být Autopilot vůbec takto nazýván, se datují již několik let, od první smrtelné nehody autopilota a řidiče, který nevěnoval pozornost řízení. Tesla stále opakuje totéž: Navzdory tomu, co by název Autopilot mohl naznačovat, nejde o technologii s vlastním řízením, takže řidič musí být za volantem, s rukama nejlépe na volantu a očima na silnici, připraven převzít řízení. V tomto případě se ale stalo to, že uživatel sociální sítě TikTok "blurr.tv" natočil video, jak on a jeho kamarádi vzali Teslu Model S na dálnici, zapnuli autopilota a opustili sedadlo řidiče a nechali vůz je samovolně. Autopilot sice může jet po dálnici v přímém směru, může se vyhnout překážkám nebo brzdit v případu nouze, to ale neznamená, že řidič nebude vnímat dopravní situaci nebo si dokonce přesedne na místo spolujezdce. V tomto případě se naštěstí nic nestalo, ale majitel vozu bude kvůli zveřejnění videa (podle dostupných informací) stíhán policií. Video je stále volně dostupné na webových stránkách sítě TikTok.

Tesla je technologicky velmi vyspělá se systémem asistence řidiči, který je právě teď označován za nejlepší na trhu. Ale i přesto má před sebou dlouhou cestu k Autonomii úrovně 5, kdy bude dokonale schopná řídit auto sama bez přítomného lidského faktoru.

 

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.