Češi a dobíjení zdarma? Klidně se i porvou. Je to jak u „švédských stolů“ v Bibione

Foto: Jan Smékal

Jakmile je něco zadarmo, Češi neznají bratra. Kdysi si u snídaňových „švédských stolů“ v Bibione plnili tašky ovocem a jídlem, dnes totéž předvádějí u dobíjecích stanic, kde lze dobíjet zdarma.


Je to milé gesto od některých obchodních řetězců směrem k majitelům hybridních automobilů a elektromobilů. Umožňují dobíjení zdarma po dobu, kdy je majitel vozidla v obchodě a nakupuje. V praxi by to mělo vypadat asi následovně. Majitel elektromobilu přijede k dobíjecímu stojanu, zapojí kabel nabíječky a odebere se na nákup. Jakmile se vrátí z nákupu k vozidlu zpět, odpojí kabel a odjíždí, aby umožnil čerpat stejnou výhodu dalším zákazníkům supermarketu. Jenže ouha. Praxe je úplně jiná.

V praxi se totiž u dobíjecích stanic, které nabízí dobíjení elektromobilu zdarma, velmi často odehrávají téměř akční scénky. Jedna z takových situací skončila dokonce rvačkou, kterou musela řešit policie. Před supermarketem v Benátkách nad Jizerou se odehrála další zajímavá scénka. Tentokrát se to sice obešlo bez rvačky, nicméně arogance jednoho z majitelů elektromobilu klidně nějakou inzultací skončit mohla. O co šlo?

Na dobíjecím stojanu před supermarketem v Benátkách nad Jizerou je zcela jasně uvedeno, že dobíjet zdarma lze pouze po dobu nákupu. To je zcela v pořádku. Jen tak totiž mohou štědrý benefit čerpat i ostatní zákazníci. Jenže řidič BMW i3, který u stojanu dobíjel, zatímco manželka nakupovala v obchodě, byl zcela jiného názoru. Chtěl si dobít baterii do 80 procent bez ohledu na to, že manželka se již z obchodu dávno vrátila. A tak spolu seděli zamčeni v autě, lízali zmrzlinu a čekali, až se jim baterie dobije. Je to přeci zadarmo, a co je doma, to se počítá. Asi to znali ze svých výletů do zmíněného Bibione, kde si u bohatých „švédských stolů“ pěchovali igelitky salámem, aby měli na pláži oběd. Je to přeci zadarmo, mámo…

A tak zatímco posádka BMW i3 žužlala levnou zmrzlinu a vedle stálo další auto, které na dobíjení čekalo, přijel ke stojanu třetí elektromobil, jehož řidička měla ve voze malé dítě a dojezd pouhých 40 kilometrů. Pan „Bibione“ byl však neoblomný a trval na tom, že neodjede, dokud nenabije svoje auto alespoň na 80 procent. Po krátké slovní přestřelce s řidičem druhého vozu, který apeloval na elementární slušnost a dodržování podmínek dobíjení zdarma, sice po chvíli s nadávkami odjel, ale pachuť „paštikářů“ z Bibione po něm u stojanu zůstala. Dáma s dítětem dostala samozřejmě při dobíjení přednost a řidič druhého vozu, autor tohoto článku, odjel do Prahy, kde před McDonaldem auto dobil. Sice za peníze, ale na tom by vlastně nemělo být nic zvláštního, že…?

Co si o podobných lidech, jako byl zmíněný řidič BMW i3, myslíte? Urvat, co se dá, když to je zadarmo, nebo si zachovat jistou noblesu, úroveň a slušnost, a o benefit zdarma se férově „dělit“ s ostatními? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.