To ti stačí, teď budu nabíjet já! Rvačku u dobíjecí stanice před Lidlem musela řešit policie

Foto: Petr K.

O možnost dobít si svoje auto zdarma u nabíječek před nákupními centry je mezi majiteli elektromobilů velký zájem. Dokonce takový, že někteří z nich jsou ochotni se kvůli možnosti ušetřit pár korun i porvat


Elektromobilů a hybridů na českých silnicích zatím stále ještě moc nejezdí. Za prvních šest měsíců letošního roku bylo zaregistrováno 1143 elektrických a 2196 hybridních vozidel (Zdroj: Svaz dovozců automobilů; http://portal.sda-cia.cz/). Nízkému počtu těchto vozidel odpovídá i nedostatečná dobíjecí infrastruktura, která patří v Česku k nejhorším v Evropské unii s podílem pouze 0,5 procenta z celkového počtu dobíjecích stanic v celé EU (Zdroj: Evropská asociace výrobců automobilů; www.acea.auto).

Vypnul dobíjecí stanici, vytrhl kabel z mého vozu a začal nabíjet svoji Konu. Po mém ohrazení okamžitě a bez varování zaútočil pěstmi.
Petr K.; napadený řidič

Dobíjení elektromobilů je tak v Česku stále ještě trochu dobrodružství, a proto někdy u dobíjecích stanic vznikají mezi řidiči vyhrocené situace. Téma sporů bývá většinou totožné – „Jak dlouho ještě budete nabíjet? Sedmdesát procent vám stačí, já nemám ani na dojezd domů…“. Přesvědčil se o tom i řidič Škody Enyaq, který si minulý pátek před obchodem Lidl v Benátkách nad Jizerou připojil svoje vozidlo k dobíjení a odešel na nákup. Po necelých patnácti minutách se vrátil k vozidlu a zjistil, že mu řidič postaršího modelu Hyundai Kona nabíjení vypnul (u dobíjecích stanic zdarma to lze i bez čipu), vyndal dobíjecí kabel a připojil ho ke svému vozidlu, aby jej dobil.

Vznikla slovní rozepře, v rámci které napadl řidič Kony Martin P. (redakce jeho identitu zná, ale souhlasila ji v tuto chvíli celou nezveřejnit) řidiče Enyaqu Petra K. (redakce jeho identitu zná, ale souhlasila ji v tuto chvíli celou nezveřejnit) pěstmi a povalil ho na zem. Incident musela řešit přivolaná hlídka Policie České republiky, která, vzhledem k nedostatku důkazů o tom, kdo s potyčkou začal, udělila oběma řidičům pokutu za přestupek proti občanskému soužití.

Celá situace jenom dokresluje, jak na českých silnicích stoupá agresivita mezi řidiči. To ostatně dokládá i průzkum, který před časem pro Českou asociaci pojišťoven provedla agentura STEM/MARK (Zdroj: TZ CAP; www.cap.cz). Průzkum například zjistil, že více než třetinu tázaných uvede „do varu“ pouhá pomalá jízda jiných řidičů.

Z průzkumu mimo jiné dále vyplývá, že:

  • Plných 88 % lidí je přesvědčeno o vzrůstající agresivitě řidičů
  • Za agresivního řidiče se přitom považuje jen 5 % z nich
  • Téměř 78 % řidičů při jízdě někdy překračuje povolenou rychlost, 63 % nedodržuje bezpečnou vzdálenost
  • Téměř každý desátý řidič už někdy záměrně vybržďoval vozidlo za sebou
  • Na tzv. myšku reagují dvě třetiny řidičů agresivně, na „lepení se na zadek auta“ každý třetí řidič 

Setkali jste se s agresivitou za volantem? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.